Plugins - - en to nl translation catalogue (1511 entries)

en:  Days
nl:  Dagen

en:  Explore more tips and dates
nl:  Ontdek meer tips en data

en:  or upgade your Blog2Social license to extend your quota.
nl:  of upgrade je Blog2Social licentie om je quota uit te breiden.

en:  today
nl:  vandaag

en: "Social Media Posts" consisting of a link, video, image or text.
nl: "Sociale media berichten" bestaande uit een link, video, afbeelding of tekst.

en: "TITLES" and "KEYWORDS" (Hashtags) are not shortened. If you select the "TITLE" and "KEYWORD" variables for your social media posts, the character limit you define for the "EXCERPT" and/or "CONTENT" variables will be applied within the remaining available character limit of the social network.
nl: "TITELS" en "KEYWORDS" (hashtags) worden niet ingekort. Als je de variabelen "TITEL" en "KEYWORD" selecteert voor je sociale media berichten, wordt de door je ingestelde beperking voor het aantal karakters van de variabelen "SAMENVATTING" en/of "INHOUD" toegepast binnen de resterende beschikbare karakter beperking van het sociale netwerk.

en: + add Parameter
nl: Xa15 parameter toevoegen

en: -Automate the process, ensuring every post gets its unique touch.
nl: -Automatiseer het proces en zorg ervoor dat elk bericht een uniek tintje krijgt.

en: -Boost engagement with URLs that resonate and are easy to remember.
nl: -Verhoog de betrokkenheid met URL's die weerklank vinden en gemakkelijk te onthouden zijn.

en: -Create memorable, 'talking' URLs for better engagement.
nl: -Maak memorabele, 'sprekende' URL's voor een betere betrokkenheid.

en: -For scheduled posts, Blog2Social will save your post and move it to the "Scheduled Posts" tab on your "Posts & Sharing" navigation bar. On your scheduled date and time, your post will move to the "Instant Sharing" tab and you can click on "Share" to post it to your Facebook Profile instantly.
nl: -Voor geplande posts slaat Blog2Social je post op en verplaatst deze naar de tab "Geplande posts" op je navigatiebalk "Posten &amp; delen". Op de geplande datum en tijd ga je bericht naar de tab "Direct delen" en kun je op "Delen" klikken om het bericht direct op je Facebookprofiel te plaatsen.

en: -For scheduled posts, Blog2Social will save your post and move it to the "Scheduled Posts" tab on your "Site & Blog Content" navigation bar. On your scheduled date and time, your post will move to the "Instant Sharing" tab and you can click on "Share" to post it to your account instantly.
nl: -Voor geplande berichten slaat Blog2Social je post op en verplaatst deze naar de tab "Geplande posts" op je navigatiebalk "Site &amp; blog Inhoud". Op de geplande datum en tijd ga je bericht naar de tab "Direct delen" en kun je op "Delen" klikken om het bericht direct op je account te plaatsen.

en: -To share your post immediately, click the "Share" button next to your selected Facebook profile below.
nl: -Om je bericht onmiddellijk te delen, klik je hieronder op de knop "Delen" naast je geselecteerde Facebook profiel.

en: -To share your post immediately, click the "Share" button next to your selected Google+ account below.
nl: -Om je bericht direct te delen, klik op de knop "Delen" naast je geselecteerde Googl+ account hieronder.

en: 1 month
nl: 1 maand

en: 1. Your Instagram account is set to "Business" and not "Creator".
nl: 1. Je Instagram account is ingesteld op "Zakelijk" en niet op "Ontwerper".

en: 1. is activated with a valid Blog2Social Premium license (<a href="%s" target="_blank">How do I activate my license key?</a>)
nl: 1. Is geactiveerd met een geldige Blog2Social Premium licentie (<a href="%s" target="_blank">Hoe activeer ik mijn licentiesleutel? </a> )

en: 12 months
nl: 12 maanden

en: 1x promote event
nl: 1x evenement promoten

en: 1x publish press release
nl: 1x persbericht publiceren

en: 1x publish report
nl: 1x publiceer rapport

en: 2. Your Instagram account is linked to a Facebook page.
nl: 2. Je Instagram account is gekoppeld aan een Facebook pagina.

en: 2. has the selected social media networks connected or assigned (Blog2Social -> Networks)
nl: 2. Heeft de selecteer sociale medianetwerken verbonden of toegewezen (Blog2Social -&gt; netwerken)

en: 20+ Social Platforms
nl: 20+ Sociale platforms

en: 3 months
nl: 3 maanden

en: 3. Blog2Social has the permission to publish your posts.
nl: 3. Blog2Social heeft de toestemming om je berichten te publiceren.

en: 3. is activated with the correct Auto-Poster settings (Autoposter FAQ)
nl: 3. Is geactiveerd met de juiste Auto-Poster instellingen (Autoposter FAQ)

en: 6 months
nl: 6 maanden

en: <a href="%s" target="_blank">How to set up the Auto-Poster for imported content</a>
nl: <a href="%s" target="_blank">Hoe de autoposter instellen voor geïmporteerde inhoud</a>

en: <a href="%s" target="_blank">How to set up the Auto-Poster for your own WordPress content</a>
nl: <a href="%s" target="_blank">Hoe stel je de Auto-Poster in voor je eigen WordPress inhoud</a>

en: <a href="%s" target="_blank">Learn more about it here.</a>
nl: <a href="%s" target="_blank">Lees hier verder.</a>

en: <a href="%s" target="_blank">Please find more Information and help in our FAQ</a>
nl: <a href="%s" target="_blank">Vind meer informatie en hulp in onze FAQ</a>

en: <a href="%s" target="_blank">Sharing imported posts with the Auto-Poster- Things to check for Troubleshooting</a>
nl: <a href="%s" target="_blank">Geïmporteerde berichten delen met de Auto-Poster- Dingen om te controleren op Problemen oplossen</a>

en: <a href="%s" target="_blank">Sharing with the Auto-Poster- Things to check for Troubleshooting</a>
nl: <a href="%s" target="_blank">Delen met de Auto-Poster- Dingen om te controleren op Problemen oplossen</a>

en: <a target="_blank" href="%s">Learn how to set up auto posting for imported posts</a>
nl: <a target="_blank" href="%s">Leer hoe je automatisch posten instelt voor geïmporteerde berichten</a>

en: <a target="_blank" href="%s">Learn how to set up auto posting for your blog posts</a>
nl: <a target="_blank" href="%s">Leer hoe je automatisch berichten plaatsen voor je blog instelt</a>

en: <a target="_blank" href="%s">More information</a>
nl: <a target="_blank" href="%s">Meer informatie</a>

en: <b>Already registered?</b> <a href="%s" target="_blank">Login to your support account</a> to ask questions or join the discussion.
nl: <b>Al geregistreerd? </b> <a href="%s" target="_blank">Log in op je supportaccount</a> om vragen te stellen of deel te nemen aan de discussie.

en: A WordPress admin has defined the Auto-Poster settings for you. You can deactivate these settings for your profile in the Auto-Poster settings at any time.
nl: Een WordPress beheerder heeft de Auto-Poster instellingen voor je ingesteld. Je kunt deze instellingen op elk moment deactiveren voor je profiel in de Auto-Poster instellingen.

en: A link post will display the title of the original post, the link address, the first one or two lines of the article, and the original image linked to the post. Clicking the image will direct the user to the linked website.
nl: Een bericht met een link toont de titel van het oorspronkelijke bericht, het adres van de link, de eerste een of twee regels van het artikel en de oorspronkelijke afbeelding die aan het bericht is gekoppeld. Als je op de afbeelding klikt, wordt de gebruiker naar de gelinkte site geleid.

en: A new version of Blog2Social is available. Update now Blog2Social to continue to use the latest version of the plugin.
nl: Er is een nieuwe versie van Blog2Social beschikbaar. Update nu Blog2Social om de nieuwste versie van de plugin te blijven gebruiken.

en: ADDON
nl: TOEVOEGEN

en: AI Assistant
nl: AI assistent

en: AI Settings
nl: AI instellingen

en: AI based content ideas
nl: AI-gebaseerde inhoud ideeën

en: API App Name
nl: API app naam

en: API Key
nl: API-sleutel

en: API Secret
nl: API geheim

en: About Xing guidelines for crossposting in groups
nl: Over Xing richtlijnen voor crossposten in groepen

en: Activate Instant Caching
nl: Activeer instant caching

en: Activate Legacy mode
nl: Activeer legacy modus

en: Activate License
nl: Activeer licentie

en: Activate more social media accounts to expand your reach.
nl: Activeer meer sociale media accounts om je bereik te vergroten.

en: Activate your free video-trial now
nl: Activeer nu je gratis video proefversie

en: Activate, please wait...
nl: Activeer, wacht...

en: Activities
nl: Activiteiten

en: Add APP
nl: APP toevoegen

en: Add App
nl: App toevoegen

en: Add Group
nl: Groep toevoegen

en: Add Open Graph Image Data.
nl: Open Graph afbeelding toevoegen.

en: Add Open Graph Locale.
nl: Open graph locale toevoegen.

en: Add Open Graph Object Type.
nl: Open Graph object type toevoegen.

en: Add Open Graph meta tags to your shared posts or pages, required by Facebook and other social networks to display your post or page image, title and description correctly.
nl: Voeg Open Graph meta tags toe aan je gedeelde berichten of pagina's, vereist door Facebook en andere sociale netwerken om je bericht of pagina afbeelding, titel en beschrijving correct weer te geven.

en: Add Page
nl: Pagina toevoegen

en: Add Profile
nl: Profiel toevoegen

en: Add Retweet
nl: Retweet toevoegen

en: Add Twitter Card meta tags to your shared posts or pages, required by Twitter to display your post or page image, title and description correctly.
nl: Voeg Twitter Card meta tags toe aan je gedeelde berichten of pagina's, vereist door Twitter om je bericht of pagina afbeelding, titel en beschrijving correct weer te geven.

en: Add a comment or text you like to share on your social media accounts.
nl: Voeg een opmerking of tekst toe die je wil delen op je sociale media accounts.

en: Add a link you’d like to share on your social networks. You can also share a video link, for example from YouTube or Vimeo (also see Video Post).
nl: Voeg een link toe die je wil delen op je sociale netwerken. Je kunt ook een videolink delen, bijvoorbeeld van YouTube of Vimeo (zie ook Videopost).

en: Add a link-URL to the end of my Instagram posts. (Please note, that Instagram does not turn link-URLs into clickable links)
nl: Voeg een link-URL toe aan het einde van mijn Instagram berichten. (Houd er rekening mee dat Instagram link-URL's niet omzet in klikbare links)

en: Add a link-URL to the end of my image post.
nl: Voeg een link-URL toe aan het einde van mijn afbeelding.

en: Add a title that describes your photo/video...
nl: Voeg een titel toe die je foto/video beschrijft...

en: Add a video link, for example from YouTube or Vimeo, you like to share on your social media accounts.
nl: Voeg een video link toe, bijvoorbeeld van YouTube of Vimeo, die je graag wil delen op je sociale media accounts.

en: Add a video link, upload a video or select a video from your media library to share it on your social media accounts.
nl: Voeg een videolink toe, upload een video of selecteer een video uit je mediabibliotheek om deze te delen op je sociale media-accounts.

en: Add more users to suit your growing social media demands - whether you're a business, team, or managing clients.
nl: Voeg meer gebruikers toe om te voldoen aan je groeiende eisen op het gebied van sociale media - of je nu een bedrijf, een team of klanten beheert.

en: Add more...
nl: Meer.. toevoegen.

en: Add oEmbed tags
nl: OEmbed tags toevoegen

en: Add the default Open Graph parameters for title, description and image you want Facebook to display, if you share the frontpage of your blog as link post (http://www.yourblog.com)
nl: Voeg de standaard Open Graph parameters toe voor titel, beschrijving en afbeelding die je wil dat Facebook toont als je de homepage van je blog deelt als link bericht (http://www.yourblog.com)

en: Add the default Twitter Card parameters for title, description and image you want Twitter to display, if you share the frontpage of your blog as link post (http://www.yourblog.com)
nl: Voeg de standaard Twitter Card parameters toe voor titel, beschrijving en afbeelding die je wil dat Twitter toont als je de homepage van je blog deelt als link bericht (http://www.yourblog.com)

en: Add to queue
nl: Aan wachtrij toevoegen

en: Add users and accounts as needed.
nl: Voeg gebruikers en accounts toe als dat nodig is.

en: Addon
nl: Add-on

en: Advanced Network Settings
nl: Geavanceerde netwerkinstellingen

en: Advanced scheduling
nl: Geavanceerde planning

en: Advanced scheduling capabilities for optimal posting times across multiple channels
nl: Geavanceerde planningsmogelijkheden voor optimale plaatsingstijden op meerdere kanalen

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Affiliate Program
nl: Affiliate programma

en: After 24 hours, your post will be updated for the first time and you can see the metrics under the menu item "Social Media Metrics". The social media posts are monitored for 30 days. After 30 days, the last status will be permanently recorded and can be accessed in the archive at any time.
nl: Na 24 uur wordt je bericht voor het eerst bijgewerkt en kun je de statistieken zien onder het menu item "Social Media Metrics". De sociale mediaposts worden 30 dagen lang gevolgd. Na 30 dagen wordt de laatste status permanent opgeslagen en kan deze op elk gewenst moment worden geraadpleegd in het archief.

en: All Authors
nl: Alle auteurs

en: All Posts
nl: Alle berichten

en: All Types
nl: Alle typen

en: All posts
nl: Alle berichten

en: All settings and social networks for the Auto-Poster can be defined for each WordPress user individually.
nl: Alle instellingen en sociale netwerken voor de Auto-Poster kunnen voor elke WordPress gebruiker afzonderlijk worden gedefinieerd.

en: Allow shortcodes in my social media posts (e.g. Page Builder)
nl: Shortcodes toestaan in mijn berichten op sociale media (bijv. Page Builder)

en: Allow users to
nl: Toestaan gebruikers om

en: An "EXCERPT" will only be added to your social media post if you have added a manual excerpt in the excerpt editing box of the Gutenberg side menu (document settings) of your post.
nl: Een "samenvatting" wordt alleen toegevoegd aan je sociale media bericht als je handmatig een samenvatting hebt toegevoegd in het samenvatting bewerken vak van het Gutenberg zijmenu (document instellingen) van je bericht.

en: An error occured. Please contact our support.
nl: Er is een fout opgetreden. Neem contact op met onze ondersteuning.

en: An image is required to post on this social network. <a target="_blank" href="%s">Guide</a>.
nl: Een afbeelding is vereist om op dit sociale netwerk te berichten. <a target="_blank" href="%s">Gids</a>.

en: An image post will display the cover image of the linked website or post and add it to the library of the selected social media networks. Blog2Social will automatically include a link to the website in the text field of the social media post. You can customize the link for each network.
nl: Een afbeeldingspost toont de coverafbeelding van de gelinkte site of post en voegt deze toe aan de bibliotheek van de geselecteerde sociale medianetwerken. Blog2Social zal automatisch een link naar de site opnemen in het tekstveld van het sociale media bericht. Je kunt de link voor elk netwerk aanpassen.

en: An instruction on how to define your own best times is explained in the guide "<a href="%s" target="_blank">How do I set my own time setting to post on social media?</a>".
nl: Een instructie over hoe je je eigen beste tijden kunt definiëren, wordt uitgelegd in de gids "<a href="%s" target="_blank">Hoe stel ik mijn eigen tijdsinstelling in om berichten op sociale media te plaatsen?</a> ".

en: An issue with your API App has been detected. Please check the settings for your API App on your developer account of the respective social platform.
nl: Er is een probleem met je API App gedetecteerd. Controleer de instellingen voor je API App op je ontwikkelaarsaccount van het betreffende sociale platform.

en: An unknown error has occurred.  Please try again or contact our support.
nl: Er is een onbekende fout opgetreden. Probeer het opnieuw of neem contact op met onze ondersteuning.

en: An unknown error occurred!
nl: Er is een onbekende fout opgetreden!

en: And get access to all Premium Version features:
nl: En krijg toegang tot alle functies van de Premium versie:

en: Animals & Nature
nl: Dieren &amp; natuur

en: Apply Settings To All Networks
nl: Instellingen toepassen op alle netwerken

en: Apply URL Parameters
nl: URL-parameters toepassen

en: Apply best time settings
nl: Pas de beste tijdsinstellingen toe

en: Apply best times
nl: Beste tijden toepassen

en: Apply for all %s connections
nl: Toepassen op alle %s verbindingen

en: Apply for all connections
nl: Toepassen op alle verbindingen

en: Apply image
nl: Afbeelding toepassen

en: Apply image for all posts
nl: Afbeelding toepassen voor alle berichten

en: Apply image for this image gallery
nl: Afbeelding toepassen voor deze fotogalerij

en: Apply image for this post
nl: Afbeelding voor dit bericht toepassen

en: Apply post template settings
nl: Instellingen voor bericht template toepassen

en: Apply post templates
nl: Posttemplates toepassen

en: Apply the Re-Poster settings to repost the content within 48 hours. Select the time window for repeated posting, either once on Day 1 or Day 2 after publishing, or once on each of the two days.
nl: Pas de Re-Poster instellingen toe om de inhoud binnen 48 uur opnieuw te plaatsen. Selecteer het tijdsvenster voor herhaald berichten, één keer op dag 1 of dag 2 na publicatie, of één keer op elk van de twee dagen.

en: Archive
nl: Archief

en: Are you are experiencing incorrect images and/or titles being pulled by Facebook or other social media platforms? Social Debugger or code validator tools show you a preview of what your social media post will look like when it's published and help you to fix inconsistencies and errors.
nl: Heb je last van onjuiste afbeeldingen en/of titels die worden opgehaald door Facebook of andere sociale mediaplatforms? Social Debugger of code validator tools laten je een voorvertoning zien van hoe je sociale media bericht eruit zal zien wanneer deze is gepubliceerd en helpen je om inconsistenties en fouten op te lossen.

en: Are you sure you want to delete these Social Media posts?
nl: Weet je zeker dat je deze berichten op sociale media wil verwijderen?

en: Are you sure you want to delete this Social Media draft?
nl: Weet je zeker dat je dit concept voor sociale media wil verwijderen?

en: Are you sure you want to delete this draft?
nl: Weet je zeker dat je dit concept wil verwijderen?

en: Are you sure, that you want to delete all entries from the reporting?
nl: Weet je zeker dat je alle items uit de rapportage wil verwijderen?

en: Argentina
nl: Argentinië

en: Assign the connection to other blog users
nl: Wijs de verbinding toe aan andere bloggebruikers

en: Assigned by
nl: Toegewezen door

en: Assistini offers you everything you need for your content creation. Write more than just social media posts - create blog posts, newsletter, multilingual content and much more!
nl: Assistini biedt je alles wat je nodig hebt voor het maken van content. Schrijf meer dan alleen berichten op sociale media - maak blogberichten, nieuwsbrieven, meertalige inhoud en nog veel meer!

en: At least one of your selected networks is set to "Share Now"
nl: Ten minste een van je geselecteerde netwerken is ingesteld op "Nu delen"

en: Australia
nl: Australië

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Author
nl: Auteur

en: Author: The author of the post.
nl: Auteur: de auteur van het bericht.

en: Authors
nl: Auteurs

en: Auto Posting
nl: Automatisch plaatsen

en: Auto-Posting
nl: Automatisch berichten

en: Auto-Posting & Scheduling
nl: Automatisch berichten en plannen

en: Auto-post and auto-schedule new and updated blog posts
nl: Nieuwe en geüpdatete blogberichten automatisch plaatsen en plannen

en: Auto-post at peak engagement times across platforms.
nl: Automatisch berichten op piekmomenten van betrokkenheid op verschillende platforms.

en: Auto-post new and updated blog posts
nl: Automatisch nieuwe en geüpdatete blogberichten plaatsen

en: Auto-post, auto-schedule, automatically re-share, create your own post-templates, and manage and share all your website posts and other content from text, links, images, or videos across all your social media accounts.
nl: Auto-Post, auto-schedule, automatisch opnieuw delen, maak je eigen post templates en beheer en deel al je site berichten en andere inhoud van tekst, links, afbeeldingen of video's op al je sociale media accounts.

en: Auto-schedule your posts with the Best Time Manager
nl: Plan je posts automatisch met de Best Time Manager

en: Automated posting and resharing to save time and maintain a consistent content stream
nl: Automatisch berichten en opnieuw delen om tijd te besparen en een consistente inhoudsstroom te behouden

en: Automated publishing
nl: Geautomatiseerd publiceren

en: Automatic Resharing
nl: Automatisch opnieuw delen

en: Automatically share posts at the time of publishing or at any scheduled time.
nl: Deel berichten automatisch op het moment van publicatie of op een gepland tijdstip.

en: Autoposter for Imported Posts e.g. RSS-Feed from other plugins
nl: Autoposter voor geïmporteerde berichten, bijvoorbeeld RSS-feed van andere plugins

en: Autoposter limit has been reached
nl: Autoposter limiet is bereikt

en: Autoposting, Sharing und Re-Sharing
nl: Autoposting, delen en opnieuw delen

en: Available accounts
nl: Beschikbare accounts

en: Available networks
nl: Beschikbare netwerken

en: Available networks for autoposting
nl: Beschikbare netwerken voor autoberichting

en: Available networks to select your auto-post connecitons:
nl: Beschikbare netwerken om je auto-bericht-connecties te selecteren:

en: Be sure to check your custom permalink structure before you set up your social media posts. Maintain link consistency, even when making edits to the post. to prevent damaged links and to ensure your readers end up where they're supposed to be.
nl: Zorg ervoor dat je de structuur van je aangepaste permalink controleert voordat je je berichten op sociale media instelt. Zorg ervoor dat de links consistent blijven, zelfs als je wijzigingen aanbrengt in je bericht. Om beschadigde links te voorkomen en ervoor te zorgen dat je lezers terechtkomen waar ze moeten zijn.

en: Benefit from the new Social Media Metrics and use the analysis of your social media posts for your further social media strategy.
nl: Profiteer van de nieuwe Social Media Metrics en gebruik de analyse van je sociale media posts voor je verdere sociale media strategie.

en: Best Time Manager
nl: Beste tijdmanager

en: Best Time Manager: use predefined best time scheduler to auto-schedule your social media posts
nl: Beste tijdmanager: gebruik de vooraf gedefinieerde beste tijd planner om je sociale media berichten automatisch te plannen

en: Best times
nl: Beste tijden

en: Blog2Social Blog News
nl: Blog2Social blog nieuws

en: Blog2Social News
nl: Blog2Social nieuws

en: Blog2Social PREMIUM can do so much for you: Auto-publish your blog post on autopilot, automatically schedule your social media posts with the Best Time Manager. Select images and post formats (link post or image post) for each social community. Upload and select any image for sharing. Save multiple combinations of networks for different sharing purposes. Start from only $6.58 per month to benefit from PREMIUM features.
nl: Blog2Social PREMIUM kan zoveel voor je doen: publiceer je blogbericht automatisch op de automatische piloot, abonnement je berichten op sociale media automatisch in met de Best Time Manager. Selecteer afbeeldingen en berichtformaten (linkbericht of afbeeldingsbericht) voor elke sociale community. Upload en selecteer elke afbeelding om te delen. Sla meerdere combinaties van netwerken op voor verschillende doeleinden. Begin vanaf slechts $6,58 per maand om te profiteren van PREMIUM functies.

en: Blog2Social Tour
nl: Blog2Social tour

en: Blog2Social Troubleshooting-Tool
nl: Blog2Social probleemoplossingstool

en: Blog2Social applies the scheduled time settings based on the time zone defined in the general settings of your WordPress. You can select a user-specific time zone that deviates from the Wordpress system time zone for your social media scheduling. To do this, select the desired time zone 24h or 12h (am/pm), by simply clicking on the button.
nl: Blog2Social past de geplande tijdinstellingen toe op basis van de tijdzone die is gedefinieerd in de algemene instellingen van je WordPress. Je kunt een gebruikersspecifieke tijdzone selecteren die afwijkt van de tijdzone van het WordPress systeem voor het abonnementen van je sociale media. Selecteer hiervoor de gewenste tijdzone 24u of 12u (am/pm) door simpelweg op de knop te klikken.

en: Blog2Social applies the scheduled time settings based on the time zone defined in the general settings of your WordPress. You can select a user-specific time zone that deviates from the Wordpress system time zone for your social media scheduling.<br><br>Select the desired time zone from the drop-down menu.
nl: Blog2Social past de geplande tijdinstellingen toe op basis van de tijdzone die is gedefinieerd in de algemene instellingen van je WordPress. Je kunt een gebruikersspecifieke tijdzone selecteren die afwijkt van de tijdzone van het WordPress systeem voor het plannen van je sociale media.<br><br>Selecteer de gewenste tijdzone in het dropdown menu.

en: Blog2Social automatically turns the metadata from your media gallery into a video title and description
nl: Blog2Social maakt automatisch van de metagegevens van je mediagalerij een videotitel en -beschrijving

en: Blog2Social automatically writes this information into the Open Graph (OG) tags as the image, title and description of your WordPress post.
nl: Blog2Social schrijft deze informatie automatisch in de Open Graph (OG) tags als de afbeelding, titel en beschrijving van je WordPress bericht.

en: Blog2Social automatically writes this information into the Twitter Card tags as the image, title and description of your WordPress post.
nl: Blog2Social schrijft deze informatie automatisch in de Twitter Card tags als de afbeelding, titel en beschrijving van je WordPress bericht.

en: Blog2Social does not have the permission to publish your post. <a target="_blank" href="%s">Learn more about how to check the access right for Blog2Social.</a>
nl: Blog2Social hebt geen toestemming om je bericht te publiceren. <a target="_blank" href="%s">Lees verder over hoe je het toegangsrecht voor Blog2Social kunt controleren.</a>

en: Blog2Social does not seem to have permission to write in your WordPress database. Please assign Blog2Social the permission to write in the WordPress database. Please also make sure that your MySQL server runs on v5.5.3 or higher, or ask your server administrator to do it for you.
nl: Blog2Social lijkt geen toestemming te hebben om in je WordPress database te schrijven. Geef Blog2Social toestemming om in de WordPress database te schrijven. Zorg er ook voor dat je MySQL server draait op v5.5.3 of hoger, of vraag je serverbeheerder om dit voor je te doen.

en: Blog2Social has detected another plugin that is setting Social Meta tags for your blog posts. To ensure that your Social Meta tags are set correctly for your social media posts shared with Blog2Social, please deactivate the Facebook Open Graph and Twitter Card Tags settings in your other plugins.
nl: Blog2Social hebt een andere plugin gedetecteerd die sociale metatags voor je blogberichten instelt. Om ervoor te zorgen dat je sociale metatags correct zijn ingesteld voor je sociale mediaberichten die je deelt met Blog2Social, deactiveer je de instellingen voor Facebook Open Graph en Twitter Card Tags in je andere plugins.

en: Blog2Social is a service of Adenion GmbH
nl: Blog2Social is een dienst van Adenion GmbH

en: Blog2Social needs Wordpress Version 4.7.0 or higher.
nl: Blog2Social heeft WordPress versie 4.7.0 of hoger nodig.

en: Blog2Social used cURL. cURL is not installed in your PHP installation on your server. Install cURL and activate Blog2Social again.
nl: Blog2Social gebruikt cURL. CURL is niet geïnstalleerd in je PHP installatie op je server. Installeer cURL en activeer Blog2Social opnieuw.

en: Blog2Social uses the official Google Business Profile API to share your content on your business listing. You can connect Google Business Profile listings with up to nine different locations to Blog2Social and you can choose which location you want to share your content on.
nl: Blog2Social gebruikt de officiële Google bedrijf Profile API om je inhoud op je bedrijfsvermelding te delen. Je kunt Google bedrijf Profile listings met maximaal negen verschillende locaties verbinden met Blog2Social en je kunt kiezen op welke locatie je je inhoud wil delen.

en: Blog2Social: Autoposter
nl: Blog2Social: autoposter

en: Blog2Social: Customize & Schedule Social Media Posts
nl: Blog2Social: aanpassen & plannen van social media berichten

en: Blog2Social: Re-Share Posts
nl: Blog2Social: berichten opnieuw delen

en: Blog2Social: Share Video
nl: Blog2Social: video delen

en: Blog2Social: Social Media Auto-Posting
nl: Blog2Social: sociale media autoberichting

en: Blog2Social: Social Media Content Calendar
nl: Blog2Social: kalender voor sociale media inhoud

en: Board
nl: Bord

en: Brand
nl: Merk

en: Branded Content
nl: Branded inhoud

en: Branded content can't be self-only
nl: Branded inhoud kan niet alleen zelf zijn

en: Browse the Blog2Social support community
nl: Blader door de Blog2Social community

en: Business
nl: Bedrijf

en: Buy Premium
nl: Premium kopen

en: Buy now
nl: Nu kopen

en: By changing your image in the link post format it will be changed for all networks listed below. This also applies for all scheduled posts in this post format.
nl: Door je afbeelding te wijzigen in het link post format wordt deze gewijzigd voor alle netwerken die hieronder worden vermeld. Dit geldt ook voor alle geplande berichten in dit post format.

en: By default, WordPress generates links that might look like 'yourwebsite.com/?p=123' for unpublished posts. However, Blog2Social can help you to use your custom permalinks and replace these default links with personalized, 'talking' URLs, e.g. 'yourwebsite.com/[blog-post-name]'.
nl: Standaard genereert WordPress links die eruit kunnen zien als 'yoursite.com/?P=123' voor ongepubliceerde berichten. Blog2Social kan je echter helpen om je aangepaste permalinks te gebruiken en deze standaard links te vervangen door gepersonaliseerde, 'sprekende' URL's, bijvoorbeeld 'jesite.com/[blog-post-name]'.

en: By enabling this feature your previously published social media posts will be sent again to your selected social media channels as soon as the post is updated.
nl: Door deze optie te activeren worden je reeds gepubliceerde sociale media berichten nogmaals naar de door je geselecteerde sociale media kanalen doorgestuurd zodra het bericht is bijgewerkt.

en: By posting, you agree to <a href="%1$s" target="_blank">Tiktok's Branded Content Policy</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Music Usage Confirmation.</a>
nl: Door te plaatsen, ga je akkoord met <a href="%1$s" target="_blank">Tiktok's Branded Content Policy</a> en <a href="%2$s" target="_blank">Music Usage Confirmation.</a>

en: By posting, you agree to <a href="%s" target="_blank">TikTok's Music Usage Confirmation.</a>
nl: Door te posten, ga je akkoord met <a href="%s" target="_blank">TikTok's Music Usage Confirmation.</a>

en: Calendar
nl: Kalender

en: Call-to-Action
nl: Call To Action

en: Card Meta description
nl: Kaart meta description

en: Card Meta title
nl: Kaart meta titel

en: Categories
nl: Categorieën

en: Category
nl: Categorie

en: Change details
nl: Details wijzigen

en: Change image
nl: Wijzig afbeelding

en: Change image, title and description for your post on this network
nl: Wijzig afbeelding, titel en beschrijving voor je bericht op dit netwerk

en: Change successful
nl: Wijzig succesvol

en: Changes to the image for link-posts will apply to the image for all networks with link-post settings for this post.
nl: Wijzigingen in de afbeelding voor link-posts zijn van toepassing op de afbeelding voor alle netwerken met link-post instellingen voor dit bericht.

en: Channel
nl: Kanaal

en: Character limit
nl: Karakter beperken

en: Check Settings with Sharing-Debugger
nl: Instellingen controleren met Sharing-Debugger

en: Check Social Media Metrics
nl: Bekijk sociale media statistieken

en: Check out Blog2Social Premium with more awesome features for scheduling and sharing (e.g. auto-posting, best time scheduling, social media calendar) 30-days for free. The trial is free of charge, without any obligations, no automatic subscription. Basic features of the Free Version are free forever.
nl: Bekijk Blog2Social Premium met meer geweldige functies voor abonnementen en delen (bijv. Automatisch plaatsen, beste tijd plannen, sociale media kalender) 30 dagen gratis. De proefversie is gratis, zonder verplichtingen, geen automatisch abonnement. Basisfuncties van de gratis versie zijn voor altijd gratis.

en: Check, edit or define your social media time settings
nl: Bekijk, bewerk of definieer je tijdsinstellingen voor sociale media

en: Chile
nl: Chili

en: Choose a post
nl: Kies een bericht

en: Choose your
nl: Kies je

en: Choose your Post Format
nl: Kies je bericht format

en: City
nl: Stad

en: Classified Ads
nl: Advertenties

en: Click here to find the right license for your needs or to contact the sales team for any payment issues.
nl: Klik hier om de juiste licentie voor je behoeften te vinden of om contact op te nemen met het verkoopteam voor eventuele betalingsproblemen.

en: Click here to unlock the new video feature
nl: Klik hier om de nieuwe videofunctie te ontgrendelen

en: Click the button to open your Blog2Social account. Please, log in and complete the purchase.
nl: Klik op de knop om je Blog2Social account te openen. Login en voltooi de aankoop.

en: Clock
nl: Klok

en: Comment
nl: Reactie

en: Comments
nl: Reacties

en: Comments: A count of how many times the post has been replied to.
nl: Reacties: een telling van hoe vaak er op het bericht is gereageerd.

en: Company
nl: Bedrijf

en: Company Description
nl: Bedrijfsbeschrijving

en: Company-Page (Employer Branding Profile)
nl: Bedrijfspagina (medewerker branding profiel)

en: Comparison of Social Media Metrics
nl: Vergelijking van sociale media statistieken

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Congrats! You can now start using Assistini AI to optimize your social media posts.
nl: Gefeliciteerd! Je kunt nu Assistini AI gaan gebruiken om je berichten op sociale media te optimaliseren.

en: Connect
nl: Verbind

en: Connect %s
nl: Verbind %s

en: Connect Instagram Business Account
nl: Verbind Instagram zakelijk account

en: Connect for
nl: Aansluiten voor

en: Connect with Assistini AI now
nl: Maak nu contact met Assistini AI

en: Connect with the AI assistant to get started.
nl: Maak verbinding met de AI-assistent om aan de slag te gaan.

en: Connect your X (Twitter) profile with Blog2Social. Select a post volume that meets your posting needs. Monthly subscription. Choose the option that fits your posting frequency.
nl: Verbind je X (Twitter) profiel met Blog2Social. Selecteer een postvolume dat voldoet aan je posting behoeften. Maandabonnement. Kies de optie die past bij je posting frequentie.

en: Connect your first network with Blog2Social and start sharing your content.
nl: Verbind je eerste netwerk met Blog2Social en begin met het delen van je inhoud.

en: Connect your social media with Blog2Social
nl: Verbind je sociale media met Blog2Social

en: Connecting Social Networks
nl: Sociale netwerken verbinden

en: Connection currently assigned to
nl: Verbinding momenteel toegewezen aan

en: Connection established
nl: Verbinding gemaakt

en: Connection expires on 2 April 2019
nl: Verbinding vervalt op 2 april 2019

en: Connection expires on 31 March 2019
nl: Verbinding vervalt op 31 maart 2019

en: Connection is broken...
nl: De verbinding is verbroken...

en: Connection is interrupted since
nl: De verbinding is verbroken sinds

en: Connections
nl: Connecties

en: Contact Details
nl: Contactdetails

en: Contact us today to unlock the full potential of your Blog2Social experience for your business!
nl: Neem vandaag nog contact met ons op om het volledige potentieel van je Blog2Social ervaring voor je bedrijf te ontsluiten!

en: Content
nl: Inhoud

en: Content: The content of your post.
nl: Inhoud: de inhoud van je bericht.

en: Contextual writing
nl: Contextueel schrijven

en: Continue
nl: Verder gaan

en: Continue deactivation
nl: Ga verder met deactiveren

en: Contracting and Licensing
nl: Contracten en vergunningen

en: Copy from original
nl: Kopieer van origineel

en: Could not be changed
nl: Kan niet worden gewijzigd

en: Could not hide notice. Please refresh the page and retry.
nl: Bericht kon niet worden verborgen. Ververs de pagina en probeer het opnieuw.

en: Could not save draft
nl: Kon concept niet opslaan

en: Couldn't find your answer?
nl: Kon je je antwoord niet vinden?

en: Country
nl: Land

en: Create Account
nl: Account aanmaken

en: Create a new post
nl: Maak een nieuw bericht

en: Create a new social media post for which you want to track the metrics. You can share:
nl: Maak een nieuw bericht op sociale media waarvoor je de statistieken wil bijhouden. Je kunt delen:

en: Create and Share a Social Media Post
nl: Een bericht op sociale media maken en delen

en: Create and schedule a social media post
nl: Een bericht op sociale media maken en plannen

en: Create and share social media posts from any other content
nl: Sociale mediaberichten maken en delen vanuit andere inhoud

en: Create new network collection
nl: Nieuwe netwerkverzameling maken

en: Create or share content from other sources
nl: Inhoud van andere bronnen maken of delen

en: Create password
nl: Wachtwoord aanmaken

en: Create your own custom social media post templates
nl: Maak je eigen aangepaste berichten templates voor sociale media

en: Create your social media post in Blog2Social as usual.
nl: Maak je sociale media bericht in Blog2Social zoals gewoonlijk.

en: Create your support account to ask questions and get help
nl: Maak je ondersteuningsaccount aan om vragen te stellen en hulp te krijgen

en: Current
nl: Huidig

en: Current license
nl: Huidige licentie

en: Custom Post Templates
nl: Aangepaste templates voor berichten

en: Custom Sharing & Scheduling
nl: Delen en abonnementen op maat

en: Custom taxonomies
nl: Aangepaste taxonomieën

en: Customizable Post Templates
nl: Aanpasbare templates voor berichten

en: Customizable templates
nl: Aanpasbare templates

en: Customizable templates for optimized social media presentation
nl: Aanpasbare templates voor een optimale presentatie van sociale media

en: Customize & Schedule
nl: Aanpassen &amp; plannen

en: Customize & Schedule Social Media Posts
nl: Sociale mediaberichten aanpassen en plannen

en: Customize and schedule your social media posts on the one page preview for all your selected networks: tailor your posts with individual comments, #hashtags or @handles and schedule your posts for the best times to post, for multiple times or re-share recurrently for more visibility and engagement with your community.
nl: Pas je sociale mediaberichten aan en abonnement ze in op de voorbeeld op één pagina voor al je geselecteerde netwerken: pas je berichten aan met individuele reacties, #hashtags of @handles en abonnement je berichten in voor de beste tijdstippen om te berichten, voor meerdere keren of deel ze regelmatig opnieuw voor meer zichtbaarheid en betrokkenheid bij je community.

en: Customizing Social Media Posts
nl: Berichten in sociale media aanpassen

en: Czechoslovakia
nl: Tsjechoslowakije

en: Daily Limit of %d X posts reached!
nl: Dagelijkse limiet van %d X posten bereikt!

en: Daily Limit of %d posts reached!
nl: Dagelijkse limiet van %d posten bereikt!

en: Data Volume
nl: Gegevens volume

en: Date
nl: Datum

en: Day 1
nl: Dag 1

en: Day 1 and 2
nl: Dag 1 en 2

en: Day 2
nl: Dag 2

en: Day of month
nl: Dag van de maand

en: Days
nl: Dagen

en: Deactivate
nl: Deactiveren

en: Debug & Preview
nl: Debug &amp; voorbeeld

en: Debug Connection
nl: Debug verbinding

en: Debug Information
nl: Debug informatie

en: Decide in which post format you want to post your content: Link post or image post.
nl: Bepaal in welk format je je inhoud wil plaatsen: link bericht of afbeelding bericht.

en: Decide in wich form you want to post your Content. Either as image with frame, or as image cut out.
nl: Bepaal in welke vorm je je inhoud wil plaatsen. Als afbeelding met kader of als uitgeknipte afbeelding.

en: Default
nl: Standaard

en: Define Twitter post content
nl: Definieer Twitter bericht inhoud

en: Define a unique post structure to automatically customize your social media posts.
nl: Definieer een unieke berichten structuur om je berichten op sociale media automatisch aan te passen.

en: Define parameters that will be added to link posts on this network e.g. to create tracking links with UTM paramters. <a target="_blank" href="%s">More information</a>
nl: Definieer parameters die worden toegevoegd aan berichten met links op dit netwerk, bijv. Om volglinks te maken met UTM-parameters. <a target="_blank" href="%s">Lees verder</a>

en: Define the character limit for the variables "EXCERPT" and "CONTENT" individually. Your text will be shortened after the last comma, period, or space character within your character limit.
nl: Bepaal de tekenlimiet voor de variabelen "EXCERPT" en "CONTENT" afzonderlijk. Je tekst wordt ingekort na de laatste komma, punt of spatie binnen je karakterlimiet.

en: Define the default settings for the custom post format for all of your Facebook accounts in the Blog2Social settings.
nl: Definieer de standaardinstellingen voor het aangepaste bericht format voor al je Facebook accounts in de Blog2Social instellingen.

en: Define the default settings for the custom post format for all of your Instagram accounts in the Blog2Social settings.
nl: Definieer de standaardinstellingen voor het aangepaste bericht format voor al je Instagram accounts in de Blog2Social instellingen.

en: Define the default settings for the custom post format for all of your LinkedIn accounts in the Blog2Social settings.
nl: Definieer de standaard instellingen voor het aangepaste berichten formaat voor al je Google+ accounts in de Blog2Social settings.

en: Define the default settings for the custom post format for all of your Twitter accounts in the Blog2Social settings.
nl: Definieer de standaardinstellingen voor het aangepaste bericht format voor al je Twitter-accounts in de Blog2Social instellingen.

en: Define your post templates for each social media network
nl: Definieer je berichten templates voor elk sociale media netwerk

en: Define your preferred post format for sharing your social media content on Twitter, LinkedIn, or Facebook.
nl: Bepaal het format van je voorkeurs post voor het delen van je sociale media-inhoud op Twitter, LinkedIn of Facebook.

en: Delay
nl: Vertraging

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete Authorization
nl: Autorisatie verwijderen

en: Delete Draft
nl: Concept verwijderen

en: Delete Profile
nl: Profiel verwijderen

en: Delete Social Media Draft
nl: Concept sociale media verwijderen

en: Delete Social Media Posts
nl: Sociale media berichten verwijderen

en: Delete all
nl: Alles verwijderen

en: Delete all entries from the reporting
nl: Verwijder alle vermeldingen uit de rapportage

en: Delete all posts older than
nl: Verwijder alle berichten ouder dan

en: Delete all scheduled posts for this account irrevocably
nl: Verwijder alle geplande berichten voor dit account onherroepelijk

en: Delete all scheduled posts from all user who use this connection.
nl: Verwijder alle geplande berichten van alle gebruikers die deze verbinding gebruiken.

en: Delete app data
nl: App gegevens verwijderen

en: Delete entries from the reporting
nl: Verwijder items uit de rapportage

en: Delete entries from the scheduling
nl: Verwijder items uit de planning

en: Delete from reporting
nl: Verwijderen uit rapportage

en: Delete scheduled posts
nl: Verwijder geplande berichten

en: Delete scheduling
nl: Planning verwijderen

en: Delete text
nl: Tekst verwijderen

en: Deleted %s posts
nl: Verwijderde %s posts

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Description
nl: Beschrijving

en: Did you know?
nl: Wist je dat?

en: Did you miss something?
nl: Heb je iets gemist?

en: Did you miss something? Tell us!
nl: Heb je iets gemist? Vertel het ons!

en: Disclose video/photo content
nl: Onthul video-/foto-inhoud

en: Disconnect
nl: Verbreek de verbinding

en: Discover how the AI text assistant Assistini can take your social media posts to the next level. Assistini AI provides you with creative ideas and optimizes your texts to improve the performance of your social media posts and the interaction with your followers. Whether you post on Instagram, Twitter, Facebook or LinkedIn - Assistini is your reliable creative partner.
nl: Ontdek hoe de AI-tekstassistent Assistini je berichten op sociale media naar een hoger niveau kan tillen. Assistini AI voorzie je van creatieve ideeën en optimaliseert je teksten om de prestaties van je berichten op sociale media en de interactie met je volgers te verbeteren. Of je nu bericht op Instagram, Twitter, Facebook of LinkedIn - Assistini is je betrouwbare creatieve affiliate.

en: Discover plans
nl: Plannen ontdekken

en: Discover the Video Posting feature
nl: Ontdek de functie Video plaatsen

en: Discover the benefits of smart social media automation acrosson more than 20 platforms:
nl: Ontdek de voordelen van slimme automatisering van sociale media op meer dan 20 platforms:

en: Do you really want to delete this authorization
nl: Wil je deze machtiging echt verwijderen

en: Do you really want to delete this profile
nl: Wil je dit profiel echt verwijderen

en: Do you want Blog2Social to delete all your scheduled social media posts? Your scheduled posts will no longer be sent to your social networks.
nl: Wil je dat Blog2Social al je geplande sociale media berichten verwijderd? Je geplande berichten worden niet langer naar je sociale netwerken doorgestuurd.

en: Do you want to delete your scheduled posts?
nl: Wil je je geplande berichten verwijderen?

en: Do you want to mark this post as published ?
nl: Wil je dit bericht als gepubliceerd markeren?

en: Do you want to post multiple images?
nl: Wil je meerdere afbeeldingen plaatsen?

en: Don’t show this again.
nl: Laat dit niet meer zien.

en: Drafts
nl: Concepten

en: Drop your video file here or click to select it from your device.
nl: Drop je videobestand hier of klik om het te selecteren op je apparaat.

en: Due to a recent policy change, X (formerly Twitter) no longer permits the integration of personal API keys for social media management through any third-party tools, including Blog2Social. We are actively working on alternative solutions for your X access and will provide further information as soon as possible.
nl: Als gevolg van een recente beleidswijziging staat X (voorheen Twitter) niet langer de integratie toe van persoonlijke API-sleutels voor het beheer van sociale media via gereedschappen van derden, waaronder Blog2Social. We werken actief aan alternatieve oplossingen voor je X toegang en zullen zo snel mogelijk meer informatie verstrekken.

en: Duration
nl: Duur

en: E-Mail
nl: E-mail

en: E-Mail or Username
nl: E-mail of gebruikersnaam

en: Edit Post
nl: Bericht bewerken

en: Edit Post Template
nl: Template bericht bewerken

en: Edit app data
nl: App gegevens bewerken

en: Edit draft
nl: Concept bewerken

en: Edit group settings
nl: Groepsinstellingen bewerken

en: Edit image for
nl: Afbeelding bewerken voor

en: Edit the content of your post. Move elements by drag and drop into the textarea and customize them as you like.
nl: Bewerk de inhoud van je bericht. Verplaats elementen door ze in het tekstveld te verslepen en pas ze naar wens aan.

en: Edit the post templates for each social media network to turn your social media posts automatically into tailored posts for each network and community. You can edit the structure of your post with the following variables:
nl: Bewerk de post templates voor elk sociale medianetwerk om je sociale mediaberichten automatisch om te zetten in op maat gemaakte posts voor elk netwerk en elke community. Je kunt de structuur van je bericht bewerken met de volgende variabelen:

en: Editing a scheduled, unpublished post, especially if you make corrections to the title, may lead to a damaged link. The link could end up leading your users to an error page on your website instead of to the content you want to refer them to.
nl: Het bewerken van een geplande, ongepubliceerde bericht, vooral als je correcties aanbrengt in de titel, kan leiden tot een beschadigde link. De link kan je gebruikers uiteindelijk naar een foutpagina op je site leiden in plaats van naar de inhoud waar je ze naar wil verwijzen.

en: Efficient management for teams and accounts
nl: Efficiënt beheer voor teams en accounts

en: Email
nl: E-mail

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Email address is taken.
nl: E-mailadres is bekend.

en: Employer Branding
nl: Medewerker branding

en: Enable Retweets for all Tweets with the selected profile
nl: Retweets inschakelen voor alle Tweets met het geselecteerde profiel

en: End Of Month
nl: Eind van de maand

en: End of Trial
nl: Einde van de proef

en: Enddate
nl: Einddatum

en: English
nl: Engels

en: Enter a URL to see how your link preview will look on social media.
nl: Voer een URL in om te zien hoe je link eruit zal zien op sociale media.

en: Enter a content of your Wordpress post. Alternatively, you can enter content directly into the  input field. Assistini AI will then create suggestions for your social media post.
nl: Voer de inhoud van je WordPress bericht in. Je kunt de inhoud ook rechtstreeks in het invoerveld invoeren. Assistini AI maakt dan suggesties voor je sociale mediabericht.

en: Enter a description for your video in the Media Library. Alternatively, you can enter content directly into the  input field. Assistini AI will then create suggestions for your social media post.
nl: Voer een beschrijving in voor je video in de Mediabibliotheek. Je kunt de inhoud ook rechtstreeks in het invoerveld invoeren. Assistini AI maakt dan suggesties voor je sociale mediabericht.

en: Enter a link you want to share on your social media networks. You can also share a video link, for example from YouTube or from Vimeo (also see Video Post).
nl: Voer een link in die je wil delen op je sociale medianetwerken. Je kunt ook een videolink delen, bijvoorbeeld van YouTube of van Vimeo (zie ook Videobericht).

en: Enter a video link you want to share on your social media networks, for example from YouTube or from Vimeo.
nl: Voer een videolink in die je wil delen op je sociale media netwerken, bijvoorbeeld van YouTube of van Vimeo.

en: Enter at least 8 characters
nl: Voer minstens 8 karakters in

en: Enter email address
nl: E-mailadres invoeren

en: Enter link
nl: Link invoeren

en: Enter title (optional)
nl: Titel invoeren (optioneel)

en: Event
nl: Evenement

en: Events
nl: Evenementen

en: Excerpt: The summary of your post (you define it in the side menu of your post).
nl: Samenvatting: de samenvatting van je bericht (je definieert het in het zijmenu van je bericht).

en: Exclude (Do no post ...)
nl: Uitsluiten (niet publiceren ...)

en: Exclude emojis
nl: Sluit emoji's uit

en: Exit Tour & go to Dashboard
nl: Verlaat Tour &amp; ga naar Dashboard

en: Expand Your Social Media Universe with HumHub!
nl: Breid je sociale media-universum uit met HumHub!

en: Expand your Blog2Social experience!
nl: Breid je Blog2Social ervaring uit!

en: Expand your capabilities by adding more users!
nl: Breid je rechten uit door meer gebruikers toe te voegen!

en: Expand your social media management with extra accounts per network!
nl: Breid je sociale mediabeheer uit met extra accounts per netwerk!

en: Export as txt-file
nl: Exporteer als txt-bestand

en: FREE
nl: GRATIS

en: Facebook (Profile & Seiten)
nl: Facebook (profiel &amp; pagina's)

en: Facebook Open Graph Meta Tags
nl: Facebook Open Graph meta tags

en: Facebook has changed its policy for posting link posts via plugins or web applications. Facebook does no longer display the featured or selected image for your blog post, but only images defined in the Open Graph (OG) Meta Tags of your blog post. If you have not defined any OG Meta Tags, Facebook displays a random image from your blog post or blog site. If you have defined an image in your blog post OG Meta Tags that does not meet the image size requirements, Facebook also does not displayed your selected image, but a random image. Please make sure that your image meets the image size requirements for Facebook.
nl: Facebook heeft zijn beleid gewijzigd voor het plaatsen van berichten met links via plugins of webapplicaties. Facebook toont niet langer de uitgelichte of geselecteerde afbeelding voor je blogbericht, maar alleen afbeeldingen die zijn gedefinieerd in de Open Graph (OG) Meta Tags van je blogbericht. Als je geen OG Meta Tags hebt gedefinieerd, toont Facebook een willekeurige afbeelding van je blogbericht of blogsite. Als je een afbeelding hebt gedefinieerd in je blogbericht OG Meta Tags die niet voldoet aan de vereiste afbeeldingsgrootte, toont Facebook ook niet je geselecteerde afbeelding, maar een willekeurige afbeelding. Zorg ervoor dat je afbeelding voldoet aan de vereiste afbeeldingsgrootte voor Facebook.

en: Failed to load the default template
nl: De standaard template is niet geladen

en: Failed to save
nl: Niet opgeslagen

en: Favorites
nl: Favorieten

en: Filter Posts (Only posts that meet the following criteria will be autoposted)
nl: Filter Berichten (Enkel berichten die aan de volgende criteria voldoen worden automatisch gepubliceerd)

en: Find the perfect plan to suit your needs.
nl: Vind het perfecte abonnement voor je behoeften.

en: First Name
nl: Voornaam

en: First, connect or select network before posting
nl: Maak eerst verbinding of selecteer een netwerk voordat je een bericht plaatst

en: Fixed
nl: Vast

en: Flags
nl: Vlaggen

en: Flexible settings
nl: Flexibele instellingen

en: Flexible user and account settings and add-ons for efficient social media management
nl: Flexibele gebruikers- en accountinstellingen en add-ons voor efficiënt beheer van sociale media

en: Follow us
nl: Volg ons

en: Followers of creator
nl: Volgers van maker

en: Food & Drink
nl: Eten &amp; drinken

en: For example your Wordpress Home Page
nl: Bijvoorbeeld je WordPress homepage

en: For more information on how to set meta tags correctly, you can take a look into the <a target="_blank" href="%s">Twitter Card guide</a>.
nl: Voor meer informatie over hoe je metatags correct instelt, kun je een kijkje nemen in de <a target="_blank" href="%s">Twitter Card guide</a>.

en: For more information on how to set meta tags correctly, you can take a look into the <a target="_blank" href="%s">meta tag checklist</a>.
nl: Voor meer informatie over hoe je metatags correct instelt, kun je een kijkje nemen in de <a target="_blank" href="%s">meta tag checklist</a>.

en: For sharing your posts on Google+ you can now use Google+ Instant Sharing
nl: Voor het delen van je berichten op Google+ kun je nu Google+ Instant Sharing gebruiken

en: For sharing your posts on personal Facebook Profiles or Groups you can use Facebook Instant Sharing
nl: Voor het delen van je berichten op persoonlijke Facebookprofielen of -groepen kun je Facebook Instant Sharing gebruiken

en: Forgot Password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Forgot username or password?
nl: Gebruikersnaam of wachtwoord vergeten?

en: Frame colour:
nl: Kleur kader:

en: France
nl: Frankrijk

en: Frequently asked questions
nl: Vaak gestelde vragen

en: Fri
nl: Vr

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Frontpage Settings
nl: Voorpagina instellingen

en: General
nl: Algemeen

en: Generate Hashtags
nl: Hashtags genereren

en: German
nl: Duits

en: Germany
nl: Duitsland

en: Get all the details on the latest update here
nl: Alle details over de nieuwste update vind je hier

en: Get more information on how to share a text post with hashtags, @mentions and emojis in the <a href="%s" target="_blank">social media posts guide</a>.
nl: Lees verder over het delen van een tekstbericht met hashtags, @mentions en emoji's vind je in de gids <a href="%s" target="_blank">sociale media berichten</a>.

en: Get started now – free and without obligation!
nl: Begin nu - gratis en zonder verplichtingen!

en: Get the Blog2Social Browser Extension
nl: Verkrijg de Blog2Social browseruitbreiding

en: Get the Video-Addon now!
nl: Verkrijg nu de Video-Addon!

en: Get your Premium license and Video-Addon now!
nl: Verkrijg nu je Premium licentie en Video-Addon!

en: Give me more information
nl: Geef me meer informatie

en: Go to Dashboard
nl: Ga naar het dashboard

en: Go to the Blog2Social Community
nl: Ga naar de Blog2Social community

en: Go to the next step
nl: Ga naar de volgende stap

en: Good to know: Instagram does not allow to publish identical or substantially similar content on one or more accounts. Vary your content by using other images, comments, hashtags or handles and provide your followers with more inspiring content.
nl: Goed om te weten: Instagram staat niet toe om identieke of in wezen vergelijkbare inhoud op één of meer accounts te publiceren. Varieer je inhoud door andere afbeeldingen, reacties, hashtags of handles te gebruiken en je volgers meer inspirerende inhoud te bieden.

en: Good to know: Instagram supports up to 30 hashtags in a post. The number recommended for best results is 5 hashtags. Make sure that your hashtags are thematically relevant to the content of your post.
nl: Goed om te weten: Instagram ondersteunt maximaal 30 hashtags in een bericht. Het aantal dat wordt aanbevolen voor de beste resultaten is 5 hashtags. Zorg ervoor dat je hashtags thematisch relevant zijn voor de inhoud van je bericht.

en: Good to know: Xing allows crossposting of identical content in up to 3 different groups.
nl: Goed om te weten: Xing staat het toe om identieke inhoud in maximaal 3 verschillende groepen te plaatsen.

en: Good to know: Xing allows publishing identical content once within one group.
nl: Goed om te weten: met Xing kun je identieke inhoud één keer publiceren binnen één groep.

en: Google Business Profile
nl: Google bedrijfsprofiel

en: Google currently allows access to the API for all companies with up to 9 locations in their Google Business Profile Listings. However, Google plans to extend the API for companies with more than 9 locations in their Google Business Profile listings.
nl: Google biedt momenteel toegang tot de API voor alle bedrijven met maximaal 9 locaties in hun Google bedrijfsprofiel vermeldingen. Google is echter van abonnement om de API uit te breiden voor bedrijven met meer dan 9 locaties in hun Google bedrijfsprofiel vermeldingen.

en: Grab more attention for your content with photos, videos, or infographics.
nl: Trek meer aandacht voor je inhoud met foto's, video's of infographics.

en: Great Britain
nl: Groot Brittannië

en: Greece
nl: Griekenland

en: Group
nl: Groep

en: Guide
nl: Gids

en: Hashtag shuffle (Hashtags have to be defined in the text field above)
nl: Hashtag shuffle (Hashtags moeten worden gedefinieerd in het bovenstaande tekstveld)

en: Help & Community
nl: Hulp &amp; community

en: Help & Support
nl: Hulp & ondersteuning

en: Help us make Blog2Social even better!
nl: Help ons Blog2Social nog beter te maken!

en: Helpful Network Settings
nl: Handige netwerkinstellingen

en: Here's how to start tracking your social media posts:
nl: Zo kun je beginnen met het bijhouden van je berichten op sociale media:

en: Hi, we noticed you just shared your %s. blog post with Blog2Social - that's awesome! Could you please do us a favor and give it a 5-star rating on WordPress? Just to help us spread the word and boost our motivation.
nl: Hallo, we hebben bericht ontvangen dat je zojuist je %s. Blog bericht met Blog2Social - dat is geweldig! Kun je ons een plezier doen en het een waardering van 5 sterren geven op WordPress? Gewoon om ons te helpen het woord te verspreiden en onze motivatie een boost te geven.

en: How does the AI assistant work in Blog2Social?
nl: Hoe werkt de AI-assistent in Blog2Social?

en: How to check the Social Media Metrics?
nl: Hoe controleer je de social media metrics?

en: How to connect Pinterest with Blog2Social
nl: Hoe Pinterest verbinden met Blog2Social

en: How to use plugin settings for meta tags
nl: Hoe plugin instellingen voor metatags gebruiken

en: How to use the Troubleshooting tool
nl: Hoe gebruik je het hulpprogramma voor probleemoplossing

en: Hungary
nl: Hongarije

en: I agree to the <a href="%s" target="_blank">community rules</a>
nl: Ik ga akkoord met de <a href="%s" target="_blank">communityregels</a>

en: I agree to the Adenion Privacy Policy
nl: Ik ga akkoord met het privacybeleid van Adenion

en: I already did it
nl: Ik heb het al gedaan

en: I need advice on the right license.
nl: Ik heb advies nodig over de juiste licentie.

en: I need some more time to decide
nl: Ik heb wat meer tijd nodig om te beslissen

en: If LinkedIn can’t find the oEmbed tag in your data, it will use the OG (Open Graph) meta tags instead.
nl: Als LinkedIn de oEmbed tag niet in je gegevens kan vinden, zal het in plaats daarvan de OG (Open Graph) meta tags gebruiken.

en: If Retweets are enabled, every Original-Tweet you schedule in this step will be retweeted by the selected Twitter accounts. If, for example, 3 Original-Tweets are scheduled, every single Tweet will trigger a Retweet for the selected Twitter accounts.
nl: Als Retweets is ingeschakeld, wordt elke Original-Tweet die je in deze stap plant, geretweet door de geselecteerde Twitter-accounts. Als je bijvoorbeeld 3 Original-Tweets plant, zal elke afzonderlijke Tweet een Retweet triggeren voor de geselecteerde Twitter-accounts.

en: If this post has been previously shared or scheduled, your current changes will also affect the appearance of previously shared or scheduled posts, as the networks will always pull the latest information from the open graph meta tags and automatically update any existing posts.
nl: Als dit bericht al eerder is gedeeld of ingepland, zullen je huidige wijzigingen ook van invloed zijn op de weergave van eerder gedeelde of ingeplande berichten, omdat de netwerken altijd de nieuwste informatie uit de Open Graph metatags halen en bestaande berichten automatisch updaten.

en: If this post was previously shared or scheduled, your current changes will also affect the look of previously shared or scheduled posts, as Twitter will always pull the most up-to-date information from the Twitter Card tags. If this post has already been shared, it may take up to 7 days for Twitter to update your current changes.
nl: Als dit bericht eerder werd gedeeld of gepland, zullen je huidige wijzigingen ook het uiterlijk van eerder gedeelde of geplande berichten beïnvloeden, omdat Twitter altijd de meest recente informatie uit de Twitter Card tags haalt. Als dit bericht al is gedeeld, kan het tot 7 dagen duren voordat Twitter je wijzigingen heeft aangepast.

en: If you collaborate with multiple users, be sure every user is aware of how to avoid any issues with permalinks.
nl: Als je met meerdere gebruikers samenwerkt, zorg er dan voor dat elke gebruiker weet hoe je problemen met permalinks voorkomt.

en: If you like Blog2Social, please give us a 5 star rating. If there is anything that does not work for you, please contact us!
nl: Als je Blog2Social leuk vindt, geef ons dan een waardering van 5 sterren. Als er iets is dat niet voor je werkt, neem dan contact met ons op!

en: If you like to share imported (imported RSS feeds or posts created/ imported with another plugin) posts automatically, you can use the following checklists where you get all information on the different setting panels for the Auto-Poster for imported posts:
nl: Als je geïmporteerde (geïmporteerde RSS-feeds of berichten die zijn gemaakt/geïmporteerd met een andere plugin) berichten automatisch wil delen, kun je de volgende checklists gebruiken waar je alle informatie krijgt over de verschillende instellingspanelen voor de Auto-Poster voor geïmporteerde berichten:

en: If you like to share your WordPress content (blogposts, pages, and products) automatically, you can use the following checklists where you get all information on the different setting panels for the Auto-Poster for WordPress content:
nl: Als je graag je WordPress inhoud (blogberichten, pagina's en producten) automatisch wil delen, kun je de volgende checklists gebruiken waar je alle informatie krijgt over de verschillende instellingspanelen voor de Auto-Poster voor WordPress inhoud:

en: If you use other plugins for setting Twitter Cards, such as Yoast SEO, the tags you customized with Blog2Social will be overwritten by the other plugins. To allow Blog2Social to apply your changes, please make sure you have <a target="_blank" href="%s">activated Twitter Card settings for Blog2Social only</a> and disable all Twitter Card settings in your other  plugins.
nl: Als je andere plugins gebruikt voor het instellen van Twitter Cards, zoals Yoast SEO, worden de tags die je hebt aangepast met Blog2Social overschreven door de andere plugins. Om Blog2Social je wijzigingen te laten toepassen, moet je ervoor zorgen dat je de instellingen voor Twitter Cards <a target="_blank" href="%s"> alleen hebt geactiveerd voor Blog2Social</a> en alle instellingen voor Twitter Cards in je andere plugins hebt uitgeschakeld.

en: If you use other plugins for setting meta tags, such as Yoast SEO, the tags you customized with Blog2Social will be overwritten by the other plugins. To allow Blog2Social to apply and share your changes, please make sure you have <a target="_blank" href="%s">activated meta tag settings for Blog2Social only</a> and disable all meta tag settings in your other plugins.
nl: Als je andere plugins gebruikt voor het instellen van metatags, zoals Yoast SEO, worden de tags die je hebt aangepast met Blog2Social overschreven door de andere plugins. Om Blog2Social toe te staan je wijzigingen toe te passen en te delen, zorg je ervoor dat je <a target="_blank" href="%s">metatag instellingen alleen voor Blog2Social hebt geactiveerd</a> en schakel je alle metatag instellingen in je andere plugins uit.

en: Ignore & share
nl: Negeren &amp; delen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Image Post
nl: Afbeelding

en: Image Post vs. Link Post:
nl: Afbeelding bericht vs. Link bericht:

en: Image URL
nl: Afbeelding URL

en: Image could not save in your library. Please make sure that you have enough permissions to save the image.
nl: Afbeelding kon niet worden opgeslagen in je bibliotheek. Zorg ervoor dat je voldoende rechten hebt om de afbeelding op te slaan.

en: Image cut out
nl: Afbeelding uitsnede

en: Image upload / Media Gallery
nl: Afbeelding uploaden / Media gallerij

en: Image with frame
nl: Afbeelding met frame

en: Immediate Cross-Posting across all networks: Share an unlimited number of posts
nl: Onmiddellijke Cross-Posting op alle netwerken: deel een onbeperkt aantal berichten

en: Important Notice: X has changed its policy
nl: Belangrijk bericht: X heeft zijn beleid gewijzigd

en: Important information about editing the meta tags
nl: Belangrijke informatie over het bewerken van de metatags

en: Important information about the Auto-Poster settings for WordPress content
nl: Belangrijke informatie over de Auto-Poster instellingen voor WordPress inhoud

en: Important information about the Auto-Poster settings for imported posts
nl: Belangrijke informatie over de Auto-Poster instellingen voor geïmporteerde berichten

en: Imported posts
nl: Geïmporteerde berichten

en: Impressions
nl: Indrukken

en: Impressions: A count of how many times the post has been viewed.
nl: Indrukken: een telling van hoe vaak het bericht is bekeken.

en: Improve post with AI
nl: Verbeter bericht met AI

en: Improvements
nl: Verbeteringen

en: In accordance with the new Twitter TOS, one Twitter account can be selected as your primary Twitter account for auto-posting.
nl: In overeenstemming met de nieuwe Twitter TOS kan één Twitter-account worden geselecteerd als je primaire Twitter-account voor autoberichting.

en: In an Instagram or Facebook story, you can share photos and videos for a short time. The story can be accessed via the profile picture and disappears from the profile after 24 hours.
nl: In een Instagram of Facebook verhaal kun je voor korte tijd foto's en video's delen. Het verhaal is toegankelijk via de profielfoto en verdwijnt na 24 uur van het profiel.

en: In the <a href="%s">Network Settings</a> you can define network selections to select and save your most-used networks for specific posts or campaigns.
nl: In de <a href="%s">Netwerkinstellingen</a> kun je netwerkselecties definiëren om je meest gebruikte netwerken te selecteren en op te slaan voor specifieke berichten of campagnes.

en: In the <a href="%s">Network Settings</a> you can define one or more network selections for your posts.
nl: In de <a href="%s">Networkinstellingen</a> kan je één of meerdere netwerken selecteren voor je berichten.

en: In your editor you can optimize your text using Assistini AI. Click the button "Rewrite with Assistini AI" and Assistini will handle the rest. Within moments the AI assistant will generate a customized caption for the selected network.
nl: In je editor kun je je tekst optimaliseren met Assistini AI. Klik op de knop "Herschrijven met Assistini AI" en Assistini doet de rest. Binnen enkele ogenblikken genereert de AI-assistent een bijschrift op maat voor het geselecteerde netwerk.

en: Include (Post only...)
nl: Insluiten (alleen publiceren...)

en: Indonesia
nl: Indonesië

en: Info: Change Card Meta tags image, title and description for this network
nl: Info: wijzig de Card Meta tags afbeelding, titel en beschrijving voor dit netwerk

en: Info: Change Open Graph Meta tags image, title and description for this network
nl: Info: wijzig Open Graph Meta tags afbeelding, titel en beschrijving voor dit netwerk

en: Insert a tweet divider to start a new thread in the post.
nl: Voeg een tweet scheidingsteken in om een nieuwe thread te starten in het bericht.

en: Insert a video link to share on social media, e.g. from Youtube or Vimeo.
nl: Voeg een videolink in om te delen op sociale media, bijvoorbeeld van YouTube of Vimeo.

en: Insert full-text
nl: Volledige tekst invoegen

en: Inspect Post
nl: Bericht inspecteren

en: Instagram published your post without text. Please see the following <a target="_blank" href="%s">guide</a>.
nl: Instagram heeft je bericht zonder tekst gepubliceerd. Zie de volgende <a target="_blank" href="%s">guide</a>.

en: Installation
nl: Installatie

en: Instant Caching for Facebook Link Posts
nl: Instant caching voor Facebook link berichten

en: Instant Caching for Link Posts
nl: Directe cache voor link posts

en: Instant Sharing
nl: Direct delen

en: Invalid data. Please check your data.
nl: Ongeldige gegevens. Controleer je gegevens.

en: Invalid email address
nl: Ongeldig e-mailadres

en: Ireland
nl: Ierland

en: It seems that your server IP address is blocking the Blog2Social address, please contact your system administrator who will unblock the Blog2Social address.
nl: Het lijkt erop dat het IP-adres van je server het Blog2Social adres blokkeert, neem contact op met je systeembeheerder die het Blog2Social adres zal deblokkeren.

en: Italy
nl: Italië

en: Job
nl: Functie

en: Jobs & Projects
nl: Banen en projecten

en: Keep your current settings and access to more automated scheduling and sharing options and upgrade to Blog2Social Premium.
nl: Behoud je huidige instellingen en toegang tot meer geautomatiseerde plannings- en deelopties en upgrade naar Blog2Social Premium.

en: Keep your social media feed updated automatically with your best content and save valuable time by reviving your evergreen content regularly. Automate your resharing process with Blog2Social, so you can use your time to create new content and interact with your community.
nl: Houd je social media feed automatisch geüpdatet met je beste inhoud en bespaar kostbare tijd door je evergreen inhoud regelmatig nieuw leven in te blazen. Automatiseer je herhalingsproces met Blog2Social, zodat je je tijd kunt gebruiken om nieuwe inhoud te maken en de interactie aan te gaan met je community.

en: Keywords with commas (e.g .: Blog2Social, PR-Gateway)
nl: Keywords met komma's (bijv.: Blog2Social, PR-Gateway)

en: Keywords: The tags you have set in your post.
nl: Keywords: de tags die je hebt ingesteld in je bericht.

en: Language
nl: Taal

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Last shared
nl: Laatst gedeeld

en: Last shared on Social Media
nl: Laatst gedeeld op sociale media

en: Learn how it works
nl: Leer hoe het werkt

en: Learn how to edit and adjust Open Graph tags.
nl: Leer hoe je Open Graph tags bewerkt en aanpast.

en: Learn how to edit and adjust Twitter Card tags.
nl: Leer hoe je Twitter Card tags kunt bewerken en aanpassen.

en: Learn more
nl: Lees verder

en: Learn more about how to share social media posts in the <a href="%s" target="_blank">social media posts guide</a>.
nl: Lees verder over het delen van sociale media berichten in de <a href="%s" target="_blank">gids voor sociale media berichten</a>.

en: Learn more about the Xing guidelines.
nl: Lees verder over de Xing richtlijnen.

en: Learn more about this
nl: Leer verder over dit

en: Legend
nl: Legenda

en: Length
nl: Lengte

en: License
nl: Licentie

en: License details & upgrade
nl: Licentiedetails &amp; upgrade

en: Licenses User
nl: Licenties gebruiker

en: Likes
nl: Houdt van

en: Likes: A count of how many times the post has been liked.
nl: Likes: een telling van het aantal keer dat het bericht is geliked.

en: Link Post
nl: Link bericht

en: Link clicks: A count of link clicks, to further content. (Available for Twitter)
nl: Link clicks: een telling van link clicks, naar verdere inhoud. (Beschikbaar voor Twitter)

en: LinkedIn Post Inspector
nl: LinkedIn bericht inspecteur

en: List
nl: Lijst

en: Load Best Times
nl: Beste tijden laden

en: Load My Times Settings
nl: Laad mijn tijd instellingen

en: Load data...
nl: Gegevens laden...

en: Load default settings
nl: Standaardinstellingen laden

en: Load draft
nl: Concept laden

en: Loading...
nl: Aan het laden...

en: Location
nl: Locatie

en: Login failed. Please check your server settings. OpenSSL must be enabled on.
nl: Login mislukt. Controleer je serverinstellingen. OpenSSL moet ingeschakeld zijn op.

en: Login failed. Please check your username and a password!
nl: Login mislukt. Controleer je gebruikersnaam en wachtwoord!

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Maintain an active timeline by automatically resharing your best content.
nl: Zorg voor een actieve tijdlijn door je beste inhoud automatisch opnieuw te delen.

en: Manage API Apps
nl: Beheer API apps

en: Manage Account
nl: Account beheren

en: Mass delete posts
nl: Massaal berichten verwijderen

en: Message
nl: Bericht

en: Meta Tags Settings for Posts and Pages
nl: Instellingen meta-tags voor berichten en pagina's

en: Metrics Summary
nl: Samenvatting statistieken

en: Missing PHP "mbstring" extension to use the character limit function. Please activate server-side the PHP "mbstring" extension in your "php.ini" file.
nl: PHP "mbstring" extensie ontbreekt om de karakterlimietfunctie te gebruiken. Activeer server-side de PHP "mbstring" extensie in je "PHP.ini" bestand.

en: Modify pin board
nl: Prikbord aanpassen

en: Modify subreddit
nl: Wijzig subreddit

en: Mon
nl: Ma

en: Monday
nl: Maandag

en: Month
nl: Maand

en: Months
nl: Maanden

en: More
nl: Meer

en: More Information
nl: Lees verder

en: More information
nl: Lees verder

en: More information on how to create a network selection in the guide <a href="%s" target="_blank">"How can I save a specific selection of networks?"</a>
nl: Lees verder over het maken van een netwerkselectie in de gids <a href="%s" target="_blank">"Hoe kan ik een specifieke selectie van netwerken opslaan?"</a>

en: More than social media posts - use the full power of Assistini
nl: Meer dan berichten op sociale media - gebruik de volledige kracht van Assistini

en: Most Comments
nl: Meeste reacties

en: Most Impressions
nl: Meeste indrukken

en: Most Likes
nl: Meeste vind-ik-leuks

en: Most Reshares
nl: Meeste herhalingen

en: Move the connection to another network collection.
nl: Verplaats de verbinding naar een andere netwerkverzameling.

en: Mr.
nl: Dhr.

en: Mrs.
nl: Mevrouw.

en: Multiple Accounts
nl: Meerdere accounts

en: Mutual follow friends
nl: Wederzijdse volg vrienden

en: My Profile
nl: Mijn profiel

en: My profile
nl: Mijn profiel

en: NEW
nl: NIEUW

en: NO
nl: NEE

en: Name
nl: Naam

en: Need more?
nl: meer nodig?

en: Needed
nl: Nodig

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Network APP-Management
nl: Netwerk APP-beheer

en: Network Connections
nl: Netwerkverbindingen

en: Network Deactivate
nl: Netwerk deactiveren

en: Network collection
nl: Netwerk verzamelen

en: Network defines image by link
nl: Netwerk definieert afbeelding door link

en: Network does not support GIFs
nl: Het netwerk ondersteunt geen GIF's

en: Network does not support emojis
nl: Het netwerk ondersteunt geen emoji's

en: Network does not support image for pages
nl: Netwerk ondersteunt geen afbeeldingen voor pagina's

en: Network does not support image for profiles
nl: Netwerk ondersteunt geen afbeeldingen voor profielen

en: Network limit
nl: Netwerk beperking

en: Network settings
nl: Netwerk instellingen

en: Networks
nl: Netwerken

en: New
nl: Nieuw

en: New Zealand
nl: Nieuw Zeeland

en: Next scheduled posts
nl: Volgende geplande berichten

en: No connected networks. Please make sure to connect at least one social media account.
nl: Geen verbonden netwerken. Zorg ervoor dat je ten minste één sociale media-account verbindt.

en: No emojis found
nl: Geen emoji's gevonden

en: No images are included in your post.
nl: Je bericht bevat geen afbeeldingen.

en: No link preview available. Please check your link.
nl: Geen link voorbeeld beschikbaar. Controleer je link.

en: No posts found
nl: Geen berichten gevonden

en: No posts found. Please try again with different filter options.
nl: Geen berichten gevonden. Probeer het opnieuw met andere filteropties.

en: No team member found
nl: Geen teamlid gevonden

en: Nope, maybe later
nl: Nee, misschien later

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Not yet shared on social media
nl: Nog niet gedeeld op sociale media

en: Note:
nl: Opmerking:

en: Notice: Please make sure, that your website address is reachable. The Social Networks do not allow postings from local installations.
nl: Bericht: zorg ervoor dat het adres van je site bereikbaar is. De sociale netwerken staan geen berichten toe van lokale installaties.

en: Notification
nl: Melding

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Now, you can post your content to your social media networks as usual.
nl: Nu kun je je inhoud zoals gewoonlijk op je sociale medianetwerken plaatsen.

en: Number
nl: Nummer

en: Number of entries
nl: Aantal woorden

en: Number of posts
nl: Aantal berichten

en: Number of repeats
nl: Aantal herhalingen

en: OG Meta description
nl: OG meta description

en: OG Meta title
nl: OG meta titel

en: Objects
nl: Objecten

en: Offer
nl: Aanbieding

en: Ok, I want to get started!
nl: Ok, ik wil beginnen!

en: Ok, you deserve it
nl: Ok, je verdient het

en: Only active
nl: Alleen actief

en: Open calendar
nl: Kalender openen

en: Optimization of style and tone
nl: Optimalisatie van stijl en toon

en: Optimize your existing text with the AI assistant
nl: Optimaliseer je bestaande tekst met de AI-assistent

en: Optionally, edit and add your video title and description for each platform individually
nl: Bewerk en voeg optioneel je videotitel en beschrijving toe voor elk platform afzonderlijk

en: Our sales team is here to help you explore all the options and create a personalized plan tailored just for you.
nl: Ons verkoopteam is er om je te helpen alle opties te onderzoeken en een persoonlijk abonnement op maat voor je te maken.

en: Overwrite Draft
nl: Concept overschrijven

en: PR-Gateway offers a paid online distribution service for submitting press releases, articles and social media news to more than 250 news sites, special interest websites and social news sites. If your blog posts provide trade or industry information or expert articles (no advertising), you may submit them to PR-Gateway to turn them into valid online press releases or online articles and select a specific choice of websites and services to publish your post.
nl: PR-Gateway biedt een betaalde online distributiedienst voor het indienen van persberichten, artikelen en nieuws over sociale media bij meer dan 250 nieuwssites, special interest sites en sociale nieuwssites. Als je blogberichten vak- of branche-informatie of artikelen van experts (geen reclame) bevatten, kun je ze indienen bij PR-Gateway om ze om te zetten in geldige online persberichten of online artikelen en een specifieke keuze van sites en diensten selecteren om je bericht te publiceren.

en: PR-Service
nl: PR-dienst

en: Page
nl: Pagina

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Permalinks for scheduled posts
nl: Permalinks voor geplande berichten

en: Personal Time Zone
nl: Persoonlijke tijdzone

en: Philippines
nl: Philippijnen

en: Phone
nl: Telefoon

en: Plans & Prices
nl: Plannen &amp; prijzen

en: Please Note
nl: Reactie

en: Please change your Instagram account type into a Business account type. Learn more about how to convert your account in the <a target="_blank" href="%s">Instagram guide</a>.
nl: Wijzig je Instagram accounttype in een Zakelijk accounttype. Lees verder over het omzetten van je account in de <a target="_blank" href="%s">Instagram gids</a>.

en: Please check the file format of your video. This network only supports the following video formats: %s
nl: Controleer het bestand format van je video. Dit netwerk ondersteunt alleen de volgende videoformaten: %s

en: Please check the file type of your video. This network only supports the following video types: %s
nl: Controleer het bestandstype van je video. Dit netwerk ondersteunt alleen de volgende videotypes: %s

en: Please contact our support!
nl: Neem contact op met onze ondersteuning!

en: Please copy the debug information and contact us directy via form.
nl: Kopieer de debug informatie en neem direct contact met ons op via het formulier.

en: Please enable this feature, if you are using varnish caching (HTTP accelerator to relieve your website). Blog2Social will add a "no-cache=1" parameter to the post URL of your Facebook link posts to ensure that Facebook always pulls the current meta data of your blog post.
nl: Schakel deze functie in als je gebruik maakt van varnish caching (HTTP-versneller om je site te ontlasten). Blog2Social voegt een "no-cache=1" parameter toe aan de bericht URL van je Facebook link berichten om ervoor te zorgen dat Facebook altijd de huidige meta-gegevens van je blogbericht ophaalt.

en: Please enable this feature, if you are using varnish caching (HTTP accelerator to relieve your website). Blog2Social will add a "no-cache=1" parameter to the post URL of your link posts to ensure that the network always pulls the current meta data of your blog post.
nl: Schakel deze functie in als je varnish caching gebruikt (HTTP-versneller om je site te ontlasten). Blog2Social voegt een "no-cache=1" parameter toe aan de URL van je link berichten om ervoor te zorgen dat het netwerk altijd de huidige meta-gegevens van je blogbericht ophaalt.

en: Please enter a valid link
nl: Voer een geldige link in

en: Please enter the credentials of your API app
nl: Voer de referenties van je API app in

en: Please fill all required fields
nl: Voer alle vereiste velden in

en: Please follow the new instructions to reestablish the connection with your Twitter account. Please see the following <a target="_blank" href="%s">guide</a>.
nl: Volg de nieuwe instructies om de verbinding met je Twitter-account te herstellen. Zie de volgende <a target="_blank" href="%s">guide</a>.

en: Please keep in mind that according to Bluesky’s TOS, users are not allowed to post identical or substantially similar content to multiple accounts or multiple duplicate updates on one account.
nl: Houd er rekening mee dat volgens de TOS van Bluesky gebruikers geen identieke of in wezen vergelijkbare inhoud op meerdere accounts of meerdere dubbele updates op één account mogen plaatsen.

en: Please keep in mind that according to X’s new TOS, users are no longer allowed to post identical or substantially similar content to multiple accounts or multiple duplicate updates on one account.
nl: Houd er rekening mee dat gebruikers volgens de nieuwe TOS van X niet langer identieke of in wezen vergelijkbare inhoud op meerdere accounts of meerdere dubbele updates op één account mogen plaatsen.

en: Please make sure that each WordPress user or author whose posts should be auto-posted
nl: Zorg ervoor dat elke WordPress gebruiker of auteur wiens berichten automatisch geplaatst moeten worden

en: Please make sure that you are administrator, editor or moderator of this Facebook page. Please also check if the Two-Factor Authentication is either activated or deactivated on both of the connected Instagram and Facebook accounts.
nl: Controleer of je beheerder, redacteur of moderator bent van deze Facebookpagina. Controleer ook of de twee-factor authenticatie is geactiveerd of gedeactiveerd op beide verbonden Instagram en Facebook accounts.

en: Please make sure that you only use one plugin for setting meta tags so that the networks can display the link preview of your post correctly.
nl: Zorg ervoor dat je slechts één plugin gebruikt voor het instellen van metatags, zodat de netwerken de link voorbeeld van je bericht correct kunnen tonen.

en: Please make sure that your post, page or custom post type is published or scheduled to be published on this blog before you try to post it with Blog2Social. Published WP posts will be shared with your chosen permalink, scheduled WP posts will be shared with the posting id link.
nl: Zorg ervoor dat je bericht, pagina of aangepast berichttype is gepubliceerd of gepland om te worden gepubliceerd op dit blog voordat je het probeert te berichten met Blog2Social. Gepubliceerde WP berichten worden gedeeld met de door je gekozen permalink, geplande WP berichten worden gedeeld met de berichting id link.

en: Please make sure to log in with your account which manages your groups and <a href="%s" target="_blank">follow this guide to select all your groups</a>.
nl: Zorg ervoor dat je inlogt met je account die je groepen beheert en <a href="%s" target="_blank">volg deze gids om al je groepen te selecteren</a>.

en: Please make sure to log in with your account which manages your pages and <a href="%s" target="_blank">follow this guide to select all your pages</a>.
nl: Zorg ervoor dat je inlogt met je account die je pagina's beheert en <a href="%s" target="_blank">volg deze handleiding om al je pagina's te selecteren</a>.

en: Please make sure you activate and define the preferred settings panel for each user.
nl: Zorg ervoor dat je voor elke gebruiker het voorkeur instellingenpaneel activeert en definieert.

en: Please note that for adding clickable links and hashtags to your YouTube video descriptions you need to have a verified account.
nl: Merk op dat je een geverifieerd account nodig hebt om klikbare links en hashtags aan je YouTube videobeschrijvingen toe te voegen.

en: Please note that photo/video uploads need to be approved in the TikTok app.
nl: Let op dat foto/video uploads goedgekeurd moeten worden in de TikTok app.

en: Please note that you need to update your app to the latest version to use this feature.
nl: Let op: je moet je app updaten naar de nieuwste versie om deze functie te kunnen gebruiken.

en: Please note:
nl: Reactie:

en: Please note: Before activating custom permalinks for scheduling social media posts, it's essential to be aware of the following potential issue:
nl: Opmerking: voordat je aangepaste permalinks activeert voor het abonnementen van berichten op sociale media, is het essentieel om je bewust te zijn van het volgende potentiële probleem:

en: Please note: Facebook supports images with a minimum dimension of 200x200 pixels and an aspect ratio of 1:1.
nl: Opmerking: Facebook ondersteunt afbeeldingen met een minimale afmeting van 200x200 pixels en een afbeeldingsverhouding van 1:1.

en: Please note: Google will shut down Google+ for all private accounts (profiles, pages, groups) on 2nd April 2019. You can find further information and the next steps, including how to download your photos and other content here:
nl: Opmerking: Google sluit Google+ voor alle privéaccounts (profielen, pagina's, groepen) op 2 april 2019. Lees verder en de volgende stappen, inclusief hoe je je foto's en andere inhoud kunt downloaden, vind je hier:

en: Please note: In order to connect your Instagram account to Blog2Social, please ensure the following:
nl: Opmerking: om je Instagram account aan Blog2Social te kunnen koppelen, moet je voor het volgende zorgen:

en: Please note: The metrics for the social media posts are updated every 24 hours. The social media posts are monitored for 30 days. After 30 days, the last status is permanently recorded and can be accessed in the archive at any time.
nl: Opmerking: de statistieken voor de berichten in sociale media worden elke 24 uur geüpdatet. De sociale mediaberichten worden 30 dagen lang gevolgd. Na 30 dagen wordt de laatste status permanent opgeslagen en kan deze op elk gewenst moment worden geraadpleegd in het archief.

en: Please note: Twitter supports images with a minimum dimension of 144x144 pixels and a maximum dimension of 4096x4096 pixels and less than 5 BM. The image will be cropped to a square. Twitter supports JPG, PNG, WEBP and GIF formats.
nl: Opmerking: Twitter ondersteunt afbeeldingen met een minimale afmeting van 144x144 pixels en een maximale afmeting van 4096x4096 pixels en minder dan 5 BM. De afbeelding wordt bijgesneden tot een vierkant. Twitter ondersteunt JPG, PNG, WebP en GIF formats.

en: Please note: X stores the Card parameters of a link for up to 7 days. Changes may not be immediately visible on X.
nl: Opmerking: X slaat de kaart parameters van een link maximaal 7 dagen op. Wijzigingen zijn mogelijk niet onmiddellijk zichtbaar op X.

en: Please note: XING allows identical posts to be published only once within a group and no more than three times across different groups.
nl: Opmerking: XING staat toe dat identieke berichten slechts één keer binnen een groep worden gepubliceerd en niet meer dan drie keer in verschillende groepen.

en: Please note: XING stores the Open Graph parameters of a link for up to 7 days. Changes may not be immediately visible on XING.
nl: Opmerking: XING slaat de Open Graph parameters van een link maximaal 7 dagen op. Wijzigingen zijn mogelijk niet onmiddellijk zichtbaar op XING.

en: Please note: You can also set up your own "best times". You will learn how to set up your own "best times" in this <a href="%s" target="_blank">guide</a>.
nl: Opmerking: je kunt ook je eigen "beste tijden" instellen. Je leert hoe je je eigen "beste tijden" kunt instellen in deze <a href="%s" target="_blank">gids</a>.

en: Please note: You post has to be marked as public to be posted in a group.
nl: Opmerking: je bericht moet als openbaar worden gemarkeerd om in een groep te kunnen worden geplaatst.

en: Please note: Your account is connected via an old XING API that is no longer supported by XING after March 31. Please connect your XING profile, as well as your XING company pages (Employer branding profiles) and business pages with the new XING interface in the Blog2Social network settings. To do this, go to the Blog2Social Networks section and connect your XING accounts with the new XING.
nl: Opmerking: je account is verbonden via een oude XING API die na 31 maart niet langer door XING wordt ondersteund. Verbind je XING profiel, je XING bedrijfspagina's (Medewerker branding profielen) en bedrijfspagina's met de nieuwe XING interface in de Blog2Social netwerkinstellingen. Ga hiervoor naar de sectie Blog2Social networken en verbind je XING accounts met het nieuwe XING.

en: Please re-authorize your account with Blog2Social and try again
nl: Autoriseer je account opnieuw bij Blog2Social en probeer het opnieuw

en: Please see
nl: Bekijk

en: Please see FAQ
nl: Zie FAQ

en: Please select a post type
nl: Selecteer een type bericht

en: Please select a social media network
nl: Selecteer een sociale media netwerk

en: Please share your post now
nl: Deel je bericht nu

en: Please upload your video in a supported format!
nl: Upload je video in een ondersteund format!

en: Please upload your video in a supported format.
nl: Upload je video in een ondersteund format.

en: Plugin Warnings:
nl: Plugin waarschuwingen:

en: Plugin contents are loaded one at a time to minimize server load.
nl: Plugin inhoud wordt een voor een geladen om de server minimaal te belasten.

en: Poland
nl: Polen

en: Post
nl: Bericht

en: Post Categories
nl: Berichtcategorieën

en: Post Content
nl: Bericht inhoud

en: Post Format
nl: Bericht format

en: Post Interactions
nl: Interacties plaatsen

en: Post Management
nl: Bericht beheer

en: Post Metrics
nl: Bericht statistieken

en: Post Templates
nl: Bericht templates

en: Post Types
nl: Berichttypes

en: Post a Press Release
nl: Een persbericht plaatsen

en: Post at the best times for maximum reach
nl: Bericht op de beste tijden voor maximaal bereik

en: Post every
nl: Bericht elke

en: Post is published successfully on your blog!
nl: Bericht is succesvol gepubliceerd op je blog!

en: Post on pages and groups
nl: Bericht op pagina's en groepen

en: Post was scheduled successfully on your blog!
nl: De bericht is succesvol ingepland op je blog!

en: Posts
nl: Berichten

en: Posts could not be deleted.
nl: Berichten konden niet worden verwijderd.

en: Posts for Facebook Profiles will be shown on your "Site & Blog Content" navigation bar in the "Instant Sharing" tab. To share the post on your Facebook Profile just click on the "Share" button next to your post. More information in the <a href="%s" target="_blank">Instant Sharing guide</a>.
nl: Berichten voor Facebookprofielen worden weergegeven op de navigatiebalk "Site &amp; blog Inhoud" in de tab "Direct delen". Om het bericht op je Facebookprofiel te delen, klik je gewoon op de knop "Delen" naast je bericht. Lees verder in de gids <a href="%s" target="_blank">Instant Sharing</a>.

en: Press
nl: Druk op

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Price: The price of your product, if you have installed WooCommerce on your website/ blog.
nl: Prijs: de prijs van je product, als je WooCommerce op je site of blog hebt geïnstalleerd.

en: Privacy Policy
nl: Privacybeleid

en: Private
nl: Privé

en: Profile
nl: Profiel

en: Profiles | Pages | Groups
nl: Profielen | pagina's | groepen

en: Public
nl: Openbaar

en: Public to everyone
nl: Openbaar voor iedereen

en: Publication
nl: Publicatie

en: Publication Date
nl: Publicatiedatum

en: Publish
nl: Publiceer

en: Publish and share videos to your social media networks
nl: Video's publiceren en delen op je sociale medianetwerken

en: Publish and share your video files across all selected social accounts
nl: Publiceer en deel je videobestanden op alle selecteer sociale accounts

en: Publish and share your video files on: YouTube, TikTok, Vimeo, Instagram, Pinterest, Facebook, and Twitter
nl: Publiceer en deel je videobestanden op: YouTube, TikTok, Vimeo, Instagram, Pinterest, Facebook en Twitter

en: Publish and share your videos from your media gallery on video platforms and social networks
nl: Publiceer en deel je video's vanuit je mediagalerij op videoplatforms en sociale netwerken

en: Publish and share your videos on video platforms and social media networks with Blog2Social!
nl: Publiceer en deel je video's op videoplatforms en sociale medianetwerken met Blog2Social!

en: Publish on PR-Gateway
nl: Publiceren op PR-gateway

en: Published On
nl: Gepubliceerd op

en: Published Posts
nl: Gepubliceerde berichten

en: Purchase additional apps to your actual license.
nl: Koop extra apps bij je huidige licentie.

en: Queue
nl: Wachtrij

en: RATE BLOG2SOCIAL
nl: WAARDERING Blog2Social

en: RATE IT!
nl: WAARDERING!

en: Rate it!
nl: Waardeer het!!

en: Rate us
nl: Waardeer ons

en: Re-Share
nl: Opnieuw delen

en: Re-Share Automatically
nl: Automatisch opnieuw delen

en: Re-Share Posts
nl: Berichten opnieuw delen

en: Re-Shares/ Re-Tweets: A count of how many times the post has been reshared or retweeted.
nl: Re-Shares/Re-Tweets: een telling van het aantal keren dat het bericht opnieuw is gedeeld of geretweet.

en: Re-share this Post
nl: Deze bericht opnieuw delen

en: Re-share this post
nl: Deel dit bericht opnieuw

en: Re-share your blog content automatically on your social media channels.
nl: Deel de inhoud van je blog automatisch opnieuw op je sociale mediakanalen.

en: Read more
nl: Lees verder

en: Ready to Share? Choose your preferred settings and hit the 'Share' button to distribute your post across your networks.
nl: Klaar om te delen? Kies je voorkeursinstellingen en klik op de knop 'Delen' om je bericht over je netwerken te verspreiden.

en: Ready to go!
nl: Klaar om te gaan!

en: Recently Used
nl: Recent gebruikt

en: Register here to open your PR-Gateway account.
nl: Registreer hier om je PR-Gateway account te openen.

en: Repeats
nl: Herhalingen

en: Repeats every (days)
nl: Herhaalt elke (dagen)

en: Reporting
nl: Rapportage

en: Reporting & calendar: keep track of your published and scheduled social media posts
nl: Rapportage &amp; kalender: houd je gepubliceerde en geplande sociale media berichten bij

en: Repost
nl: Opnieuw plaatsen

en: Request
nl: Aanvraag

en: Request Support
nl: Ondersteuning aanvragen

en: Reset all page and post meta data
nl: Reset alle metagegevens van pagina's en berichten

en: Retweets are the recommended way to reshare the same Tweets across Twitter accounts in accordance with Twitter new rules. You can now schedule multiple Retweets for an original Tweet that you are planning right from your WordPress.
nl: Retweets zijn de aanbevolen manier om dezelfde Tweets opnieuw te delen tussen Twitter accounts in overeenstemming met de nieuwe regels van Twitter. Je kunt nu meerdere Retweets abonnementen voor een originele Tweet die je rechtstreeks vanuit je WordPress plant.

en: Rewrite with Assistini AI
nl: Herschrijven met Assistini AI

en: Romania
nl: Roemenië

en: Russia
nl: Rusland

en: Sales Support
nl: Verkoopondersteuning

en: Sat
nl: Zat

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Save
nl: Opslaan

en: Save As Draft
nl: Opslaan als concept

en: Save as Draft
nl: Opslaan als concept

en: Save as best time for this network
nl: Sla op als beste tijd voor dit netwerk

en: Save links as drafts while browsing and share or schedule them whenever you want.
nl: Sla links op als concept terwijl je bladert en deel of abonnement ze wanneer je maar wilt.

en: Save network selection
nl: Netwerkselectie selecteren opslaan

en: Save time and maintain consistency
nl: Bespaar tijd en behoud consistentie

en: Saved as draft
nl: Opgeslagen als concept

en: Saved as draft.
nl: Opgeslagen als concept.

en: Scalable Licenses
nl: Schaalbare licenties

en: Schedule Recurrent Post
nl: Terugkerende bericht plannen

en: Schedule and re-share old posts
nl: Oude posts plannen en opnieuw delen

en: Schedule for specific dates
nl: Plan voor specifieke data

en: Schedule your first post
nl: Plan je eerste bericht

en: Schedule your post
nl: Plan je bericht

en: Schedule your post for one time, multiple times or recurrently
nl: Plan je bericht voor één keer, meerdere keren of herhaaldelijk

en: Schedule your posts at the best times on each network
nl: Plan je berichten op de beste tijden op elk netwerk

en: Schedule your social media posts with pre-defined best-times or at your own time settings for auto-scheduling.
nl: Plan je sociale mediaberichten met vooraf gedefinieerde beste tijden of met je eigen tijdinstellingen voor automatisch plannen.

en: Scheduled Auto-Posting
nl: Geplande autoberichting

en: Scheduled Posts
nl: Geplande berichten

en: Scheduling and Best Time Manager
nl: Planning en beste tijdmanager

en: Search
nl: Zoeken

en: Search Title
nl: Zoek titel

en: Search engine optimized texts
nl: Voor zoekmachines geoptimaliseerde teksten

en: Security
nl: Beveiliging

en: See all publications for your message live on
nl: Bekijk alle publicaties voor je bericht live op

en: Select Categories
nl: Categorieën selecteren

en: Select Image
nl: Afbeelding selecteren

en: Select Post Types
nl: Selecteer berichttypen

en: Select Taxonomies
nl: Selecteer taxonomieën

en: Select Team Member
nl: Selecteer teamleden

en: Select Twitter profile:
nl: Selecteer het Twitter-profiel:

en: Select a custom post format for your social media posts (PREMIUM feature)
nl: Selecteer een aangepast bericht format voor je sociale media berichten (PREMIUM functie)

en: Select a post
nl: Selecteer een bericht

en: Select a post from the list to begin sharing it across your connected networks.
nl: Selecteer een bericht uit de lijst om het te delen met je verbonden netwerken.

en: Select a team member
nl: Selecteer een teamlid

en: Select all
nl: Selecteer alle

en: Select frames or crop, flip and rotate images
nl: Selecteer kaders of snijd afbeeldingen bij, spiegel ze en roteer ze

en: Select image
nl: Afbeelding selecteren

en: Select image for
nl: Selecteer afbeelding voor

en: Select individual images per post
nl: Selecteer individuele afbeeldingen per bericht

en: Select link format or image format for your posts
nl: Selecteer link format of afbeelding format voor je berichten

en: Select network collection:
nl: Selecteer netwerkcollectie:

en: Select or upload an image from media gallery
nl: Selecteer of upload een afbeelding uit de mediagalerij

en: Select the content that will be automatically pre-filled in your Twitter posts. If you have ticked the box "include WordPress tags as hashtags in my post", hashtags are automatically added in the drop-down menu.
nl: Selecteer de inhoud die automatisch vooraf wordt ingevuld in je Twitterberichten. Als je het vakje "neem WordPress tags op als hashtags in mijn bericht" hebt aangevinkt, worden hashtags automatisch toegevoegd in het dropdown menu.

en: Select to auto-post immediately after publishing or with a delay
nl: Kies om berichten onmiddelijk na publicatie of na een vertraging door te sturen

en: Select your preferred network collection for autoposting. This collection defines the social media accounts on which the autoposter will share your social media posts automatically.
nl: Selecteer de netwerkcollectie van je voorkeur voor autoberichting. Deze verzameling definieert de sociale media-accounts waarop de autoberichter je berichten in sociale media automatisch zal delen.

en: Selecting an individual post format for your social media posts is only one of Blog2Social Premium features. Here are some more things you can do with Blog2Social Premium:
nl: Het selecteren van een individueel bericht format voor je sociale media berichten is slechts één van de functies van Blog2Social Premium. Hier zijn nog een paar dingen die je kunt doen met Blog2Social Premium:

en: Self only
nl: Alleen zichzelf

en: Self only (Branded content videos cannot be set to private)
nl: Alleen voor jezelf (Merk inhoud video's kunnen niet op privé worden gezet)

en: Send verification code
nl: Verificatiecode verzenden

en: Set the time format you like to use for your posts.
nl: Stel het tijdformat in dat je wil gebruiken in je berichten.

en: Set time format
nl: Tijdsformat instellen

en: Set up your AI assistant.
nl: Stel je AI-assistent in.

en: Set up your autoposter to automatically share your imported posts, pages and custom post types on your social media channels.
nl: Stel je autoberichter in om je geïmporteerde berichten, pagina's en aangepaste berichttypes automatisch te delen op je sociale mediakanalen.

en: Set up your autoposter to automatically share your new or updated posts, pages and custom post types on your social media channels.
nl: Stel je autoberichter in om je nieuwe of geüpdatete berichten, pagina's en aangepaste berichttypes automatisch te delen op je sociale mediakanalen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Share
nl: Delen

en: Share New Image Post
nl: Nieuwe afbeelding delen bericht

en: Share New Link Post
nl: Nieuwe link delen

en: Share New Text Post
nl: Nieuwe tekst delen

en: Share New Video Post
nl: Nieuwe video delen

en: Share Now
nl: Deel nu

en: Share Video Files
nl: Videobestanden delen

en: Share Videos
nl: Video's delen

en: Share WordPress Content
nl: WordPress inhoud delen

en: Share as Reel
nl: Deel als echt

en: Share as Reel/Story
nl: Deel als film/verhaal

en: Share as Story
nl: Deel als verhaal

en: Share image posts:
nl: Afbeeldingen delen:

en: Share images to get them into the Google image search to further increase your outreach and traffic from search engines.
nl: Deel afbeeldingen om ze in de Google afbeelding search te krijgen en zo je bereik en verkeer van zoekmachines verder te vergroten.

en: Share imported posts with the Auto Poster: Posts that you import via RSS feeds and plugins can be shared automatically on your social media channels.
nl: Deel geïmporteerde berichten met de Auto Poster: berichten die je importeert via RSS-feeds en plugins kunnen automatisch worden gedeeld op je sociale media kanalen.

en: Share more than 280 characters by creating a X thread!
nl: Deel meer dan 280 karakters door een X thread aan te maken!

en: Share new post on Social Media
nl: Nieuw bericht delen op sociale media

en: Share new video post
nl: Nieuwe videobericht delen

en: Share on Social Media
nl: Deel op social media

en: Share on multiple profiles, pages and groups
nl: Delen op meerdere profielen, pagina's en groepen

en: Share on social media
nl: Deel op sociale media

en: Share on video networks
nl: Delen op videonetwerken

en: Share posts
nl: Berichten delen

en: Share pure text messages and personal comments with your followers and readers.
nl: Deel zuivere tekstberichten en persoonlijke reacties met je volgers en lezers.

en: Share text posts:
nl: Tekstberichten delen:

en: Share your WordPress posts, pages or products
nl: Deel je WordPress berichten, pagina's of producten

en: Share your blog posts with the Auto Poster: Your blog posts will be shared automatically on your social media channels as soon as you publish or update a new post. You can also choose to autopost scheduled blog posts as soon as they are published.
nl: Deel je blogberichten met de Auto Poster: je blogberichten worden automatisch gedeeld op je sociale media kanalen zodra je een nieuw bericht publiceert of bijwerkt. Je kunt er ook voor kiezen om geplande blogberichten automatisch te berichten zodra ze worden gepubliceerd.

en: Share your first post
nl: Deel je eerste bericht

en: Share your first post now!
nl: Deel nu je eerste bericht!

en: Share your post
nl: Deel je berichten

en: Share your video content straight from your media library on video platforms and social networks.
nl: Deel je videocontent rechtstreeks vanuit je mediabibliotheek op videoplatforms en sociale netwerken.

en: Share your video files on YouTube, Vimeo, TikTok, Facebook, Instagram, Pinterest and X (Twitter). Get 25 GB data volume, valid for one year, top-up at any time.
nl: Deel je videobestanden op YouTube, Vimeo, TikTok, Facebook, Instagram, Pinterest en X (Twitter). Ontvang 25 GB datavolume, geldig voor een jaar, opwaarderen kan op elk moment.

en: Shared
nl: Gedeeld

en: Shared Posts
nl: Gedeelde berichten

en: Shares
nl: Gedeeld

en: Sharing more than one image improves the visibility of your content. You can create image series, show sequences, and level up your storytelling. With Blog2Social you can share up to 10 images per post on Instagram, up to 4 images in one post on Facebook (page and group) and Twitter.
nl: Het delen van meer dan één afbeelding verbetert de zichtbaarheid van je inhoud. Je kunt afbeeldingsreeksen maken, reeksen laten zien en je storytelling verbeteren. Met Blog2Social kun je tot 10 afbeeldingen per bericht delen op Instagram, tot 4 afbeeldingen in één bericht op Facebook (pagina en groep) en Twitter.

en: Shortext
nl: Korte tekst

en: Show all
nl: Toon alles

en: Sign in
nl: Aanmelden

en: Since you are already on our Business version, we would love to introduce you to the flexibility and enhanced features available with an individual plan just for you. Benefit from additional options that go beyond our regular licenses.
nl: Omdat je onze bedrijf versie al gebruikt, laten we je graag kennismaken met de flexibiliteit en verbeterde functies die beschikbaar zijn met een individueel abonnement speciaal voor jou. Profiteer van extra opties die verder gaan dan onze reguliere licenties.

en: Size
nl: Grootte

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: Smileys & People
nl: Smileys &amp; mensen

en: Social Accounts
nl: Sociale accounts

en: Social Media Calendar
nl: Kalender voor sociale media

en: Social Media Metrics
nl: Sociale media

en: Social Media Metrics Summary
nl: Samenvatting sociale media

en: Social Media Networks
nl: Sociale media netwerken

en: Social Media Post Drafts
nl: Sociale media bericht ontwerp

en: Social Media Posts
nl: Sociale media

en: Social Media Scheduling & Sharing
nl: Sociale media planning en delen

en: Social Media Time Settings
nl: Tijdinstellingen sociale media

en: Social Meta Data
nl: Sociale metagegevens

en: Social Meta Tags Settings
nl: Instellingen sociale meta-tags

en: Some WordPress plugins use short codes, e.g. Page Builder plugins. When a shortcode is inserted in a WordPress post or WordPress page, WordPress calls the function that is included in the shortcode and performs the corresponding actions as soon as you publish your post on your Wordpress website. If you like Blog2Social to consider shortcodes when posting to social media and automatically insert the defined content in your social media post, activate this feature. You will find more information about the function of shortcodes and which plugins are supported by Blog2Social in the following <a href="%s" target="_blank">shortcode guide</a>.
nl: Sommige WordPress plugins gebruiken shortcodes, bijvoorbeeld Page Builder plugins. Wanneer een shortcode in een WordPress bericht of WordPress pagina wordt ingevoegd, roept WordPress de functie aan die in de shortcode is opgenomen en voert de bijbehorende acties uit zodra je je bericht op je WordPress site publiceert. Als je wil dat Blog2Social rekening houdt met shortcodes bij het plaatsen van berichten op sociale media en de gedefinieerde inhoud automatisch invoegt in je bericht op sociale media, activeer dan deze functie. Je vindt meer informatie over de functie van shortcodes en welke plugins worden ondersteund door Blog2Social in de volgende <a href="%s" target="_blank">shortcode guide</a>.

en: Something went wrong on our side. Please contact support!
nl: Er is iets misgegaan aan onze kant. Neem contact op met ondersteuning!

en: Sort by network
nl: Sorteer op netwerk

en: South Africa
nl: Zuid Afrika

en: Space
nl: Ruimte

en: Spain
nl: Spanje

en: Start 30-day free trial
nl: Gratis 30 dagen proberen

en: Start date
nl: Startdatum

en: Start now
nl: Nu beginnen

en: Start your 14-Day Free Trial
nl: Begin je 14-daagse gratis proefperiode

en: Start your 30-day free Premium trial
nl: Premium 30 dagen gratis uitproberen

en: Start your 30-day free Premium trial with Video-Addon
nl: Start je gratis Premium proefperiode van 30 dagen met Video-add-on

en: Start your 30-day free trial with Blog2Social!
nl: Start je gratis proefperiode van 30 dagen met Blog2Social!

en: Start your free 30-day-Premium-trial
nl: Begin je gratis proefversie van 30 dagen

en: Start your free 30-days-trial of Blog2Social Premium & Video-Addon (no payment information needed)
nl: Start je gratis 30-dagen proefversie van Blog2Social Premium &amp; video-add-on (geen betalingsgegevens nodig)

en: Start your free trial for Social Media Metrics
nl: Start je gratis proefversie van Social Media Metrics

en: Startdate
nl: Startdatum

en: Status Privacy
nl: Privacy

en: Step-by-Step-Guide
nl: Stap-voor-stap-handleiding

en: Street
nl: Straat

en: Submit
nl: Indienen

en: Subtitle
nl: Subtitel

en: Successfully saved
nl: Succesvol opgeslagen

en: Successfully shared!
nl: Succesvol gedeeld!

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Summary with large image
nl: Samenvatting met grote afbeelding

en: Sun
nl: Zon

en: Sunday
nl: Zondag

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Supported HTML tags
nl: Ondersteunde HTML tags

en: Sweden
nl: Zweden

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Symbols
nl: Symbolen

en: System
nl: Systeem

en: Tailor network-specific content structures to your audience
nl: Stem netwerkspecifieke inhoudsstructuren af op je publiek

en: Tailored posts for every platform
nl: Berichten op maat voor elk platform

en: Team Management
nl: Teamleiding

en: Telegram is a messenger service with a variety of different themed channels.
nl: Telegram is een berichtendienst met verschillende themakanalen.

en: Terms
nl: Termen

en: Test PR-Gateway for free
nl: Test PR-gateway gratis

en: Text Post
nl: Tekst bericht

en: Text only
nl: Alleen tekst

en: Text posts enable you to share pure text messages and personal comments with your followers and readers. You can also customize your posts with individual hashtags, @mentions, or emojis.
nl: Tekstberichten inschakelen om pure tekstberichten en persoonlijke reacties te delen met je volgers en lezers. Je kunt je berichten ook aanpassen met individuele hashtags, @mentions of emoji's.

en: Thank you for choosing Blog2Social - all-in-one social media management Wordpress tool.
nl: Bedankt voor het kiezen van Blog2Social - alles-in-één sociale media management WordPress tool.

en: Thank you for joining the trial period of the new Blog2Social Video-Addon.
nl: Bedankt voor het deelnemen aan de proefperiode van de nieuwe Blog2Social Video-Addon.

en: Thank you! Your feedback has been received.
nl: Hartelijk dank! Je feedback is ontvangen.

en: Thank you. You'll now receive the blog updates from Blog2Social.
nl: Dank je wel. Je ontvangt nu de blog updates van Blog2Social.

en: The APP-ID and Secret are needed to set up and authenticate a secure connection to your Pinterest account. Our guide will lead you through the process of obtaining your own App Key, the ID and the secret.
nl: Het APP ID en het geheim zijn nodig om een beveiligde verbinding met je Pinterest account op te zetten en te verifiëren. Onze gids leidt je door het proces om je eigen App sleutel de ID en het geheim te verkrijgen.

en: The APP-ID and Secret are needed to set up and authenticate a secure connection to your X (Twitter) account. Our guide will lead you through the process of obtaining your own App Key, the ID and the secret.
nl: Het APP ID en het geheim zijn nodig om een beveiligde verbinding met je X (Twitter) account op te zetten en te verifiëren. Onze gids leidt je door het proces om je eigen App sleutel, de ID en het geheim te verkrijgen.

en: The Autoposter is
nl: De autoberichter is

en: The Headline...
nl: De kopregel...

en: The Troubleshooting tool helps you with conflicts that can be caused by the system environment of your blog. So you can always check your settings on Wordpress.
nl: De tool Problemen oplossen helpt je bij conflicten die kunnen worden veroorzaakt door de systeemomgeving van je blog. Je kunt dus altijd je instellingen op WordPress controleren.

en: The Twitter Cards define the look of your preview of your link post on Twitter. By editing the Twitter Card tags you can change the following parameters to change the look:
nl: De Twitter Cards bepalen het uiterlijk van het voorbeeld van je link bericht op Twitter. Door de Twitter Card tags te bewerken kun je de volgende parameters wijzigen om het uiterlijk te veranderen:

en: The best size for images in social media posts are between: 667-1000px X 523-1000px. Blog2Social will automatically resize your image according to the requirements of each network.
nl: De beste grootte voor afbeeldingen in berichten op sociale media zijn tussen: 667-1000px X 523-1000px. Blog2Social past de grootte van je afbeelding automatisch aan volgens de vereisten van elk netwerk.

en: The best size for images in social media posts are between: 667-1000px x 523-1000px. Blog2Social will automatically resize your image according to the network requirements. You can also share up to 4 images in one post on Facebook (page and group) and on Twitter.
nl: De beste grootte voor afbeeldingen in berichten op sociale media zijn tussen: 667-1000px x 523-1000px. Blog2Social past de grootte van je afbeelding automatisch aan aan de vereisten van het netwerk. Je kunt ook maximaal 4 afbeeldingen in één bericht delen op Facebook (pagina en groep) en op Twitter.

en: The connection does not exist.
nl: De verbinding bestaat niet.

en: The connection has already been assigned to this user.
nl: De verbinding is al toegewezen aan deze gebruiker.

en: The connection is still assigned to other users. Please withdraw the assigned connection from other users first.
nl: De verbinding is nog steeds toegewezen aan andere gebruikers. Trek eerst de toegewezen verbinding van andere gebruikers in.

en: The connection to the server failed. Please try again! You can find more information and solutions in the
nl: De verbinding met de server is mislukt. Probeer het opnieuw! Je kunt meer informatie en oplossingen vinden in de

en: The connection to the server failed. Please try again! You can find more information and solutions in the <a href="%s" target="_blank">guide for server connection</a>.
nl: De verbinding met de server is mislukt. Probeer het opnieuw! Je kunt meer informatie en oplossingen vinden in de <a href="%s" target="_blank">gids voor serververbinding</a>.

en: The connection to the server failed. Please try again! You can find more information and solutions in the guide for server connection
nl: De verbinding naar de server kon niet tot stand worden gebracht. Probeer het nog eens. Meer informatie en oplossingen vind je in de documentatie over server verbindingen

en: The connection to your server has been interrupted. Please make sure that your blog is reachable. If your server does not respond or is too slow, Blog2Social cannot connect to the internet. Try again later or contact your webmaster, if this error message persists.
nl: De verbinding met je server is onderbroken. Zorg ervoor dat je blog bereikbaar is. Als je server niet reageert of te traag is, kan Blog2Social geen verbinding maken met internet. Probeer het later nog eens of neem contact op met je webmaster als deze foutmelding blijft verschijnen.

en: The connection to your social media account is interrupted. Please check your authorization and reconnect your account. The <a target="_blank" href="%s">troubleshooting guide</a> shows you how to fix the connection to your social media account.
nl: De verbinding met je sociale media account is onderbroken. Controleer je autorisatie en maak opnieuw verbinding met je account. De <a target="_blank" href="%s">troubleshooting guide</a> laat zien hoe je de verbinding met je sociale media-account kunt oplossen.

en: The content of your Wordpress post is empty!
nl: De inhoud van je WordPress bericht is leeg!

en: The content of your post
nl: De inhoud van je bericht

en: The content of your post could not be approved by the network. Please see the following <a target="_blank" href="%s">guide</a>.
nl: De inhoud van je bericht kon niet worden goedgekeurd door het netwerk. Zie de volgende <a target="_blank" href="%s">gids</a>.

en: The default card type to use
nl: Het standaard kaarttype om te gebruiken

en: The first step is to create and share a social media post for which you want to track the metrics. You can share WordPress posts, pages and products, imported posts as well as "Social Media Posts" consisting of a link, video, image or text. After 24 hours, you can check the first metrics of the post under the menu item "Social Media Metrics".
nl: De eerste stap is het maken en delen van een sociale media bericht waarvoor je de statistieken wil bijhouden. Je kunt WordPress berichten, pagina's en producten, geïmporteerde berichten en "Sociale mediaberichten" bestaande uit een link, video, afbeelding of tekst delen. Na 24 uur kun je de eerste statistieken van het bericht bekijken onder het item "Social Media Metrics" in het menu.

en: The full version of Assistini can help you work even more efficiently and offers you a number of features
nl: De volledige versie van Assistini kan je helpen nog efficiënter te werken en biedt je een aantal functies

en: The images file types .jpg and .png are allowed. Please try another.
nl: De afbeelding bestandstypes .jpg en .png zijn toegestaan. Probeer een andere.

en: The license has been successfully activated.
nl: De licentie is succesvol geactiveerd.

en: The link will be added automatically at the end of the post.
nl: De link wordt automatisch toegevoegd aan het einde van het bericht.

en: The link will be transmitted as a canonical link, i.e. in the source code of your page, in order to refer to the original source of the content and to increase the reach from search engines like Google.
nl: De link wordt doorgegeven als een canonieke link, d.w.z. In de broncode van je pagina, om te verwijzen naar de oorspronkelijke bron van de inhoud en om het bereik van zoekmachines zoals Google te vergroten.

en: The link you followed has expired. Please refresh your page.
nl: De link die je volgde is verlopen. Ververs je pagina.

en: The name of the post author.
nl: De naam van de auteur van het bericht.

en: The network can not publish special characters such as Emoji. Please see the following <a target="_blank" href="%s">guide</a>.
nl: Het netwerk kan geen speciale karakters zoals Emoji publiceren. Zie de volgende <a target="_blank" href="%s">gids</a>.

en: The network could not publish your post. Please see the following <a target="_blank" href="%s">guide</a>.
nl: Het netwerk kon je bericht niet publiceren. Zie de volgende <a target="_blank" href="%s">gids</a>.

en: The network does not support hashtags.
nl: Het netwerk ondersteunt geen hashtags.

en: The network has blocked your account. Please see the following <a target="_blank" href="%s">guide</a>.
nl: Het netwerk heeft je account geblokkeerd. Zie de volgende <a target="_blank" href="%s">gids</a>.

en: The networks Diigo, Bloglovin’ and Google Business Profile do not support the GIF image format and will display your standard image instead.
nl: De netwerken Diigo, Bloglovin' en Google bedrijf Profile ondersteunen het GIF-afbeeldingsformat niet en zullen in plaats daarvan je standaardafbeelding weergeven.

en: The number of images is reached. Please see the following <a target="_blank" href="%s">guide</a>.
nl: Het aantal afbeeldingen is bereikt. Zie de volgende <a target="_blank" href="%s">guide</a>.

en: The orginal tweet is scheduled on:
nl: De oorspronkelijke tweet is gepland op:

en: The page and post meta data could not be removed.
nl: De metagegevens van pagina's en berichten konden niet worden verwijderd.

en: The parameters could not be saved. Please try again.
nl: De parameters konden niet worden opgeslagen. Probeer het opnieuw.

en: The post cannot be published due to changes on the Instagram interface. More information in the <a href="%s" target="_blank">Instagram guide</a>.
nl: Dit bericht kan niet worden gepubliceerd door wijzigingen in de Instagram interface. Meer informatie vind je in de <a href="%s" target="_blank">Instagram guide</a>.

en: The post limit for your App has been reached. Please check the settings of your API app in your developer account and consider an upgrade if necessary.
nl: De post beperking voor je app is bereikt. Controleer de instellingen van je API app in je ontwikkelaarsaccount en overweeg zo nodig een upgrade.

en: The posts you tried to add are already in your sharing queue. If you want to re-schedule them, please delete the posts before adding them again.
nl: De berichten die je probeerde toe te voegen staan al in je wachtrij voor delen. Als je ze opnieuw wil inplannen, verwijder de berichten dan voordat je ze opnieuw toevoegt.

en: The press distribution PR gateway automatically publish your press releases and events with one click.Publish your message over 250 portals.
nl: De PR-gateway voor persdistributie publiceert automatisch je persberichten en evenementen met één klik. Publiceer je bericht op meer dan 250 portals.

en: The price of your product, if you have installed WooCommerce on your website/ blog.
nl: De prijs van je product, als je WooCommerce op je site/blog hebt geïnstalleerd.

en: The scheduling for your social media post has changed as a selected social media network is no longer connected to Blog2Social. Please check the network connections under "Networks" and make sure that the required networks are connected.
nl: De planning voor je sociale media bericht is gewijzigd omdat een geselecteerd sociale media netwerk niet langer verbonden is met Blog2Social. Controleer de netwerkverbindingen onder "Netwerken" en zorg ervoor dat de vereiste netwerken verbonden zijn.

en: The settings for the Auto-Poster were configured for you by a WordPress admin.
nl: De instellingen voor de Auto-Poster zijn voor je geconfigureerd door een WordPress beheerder.

en: The summary of your post (you define it in the side menu of your post).
nl: De samenvatting van je bericht (je definieert deze in het menu aan de zijkant van je bericht).

en: The tags you have set in your post.
nl: De tags die je hebt ingesteld in je bericht.

en: The time of publishing a post can play a decisive role in achieving more likes, shares and comments as well as a wide reach. Each social media network has it's "best times". Blog2Social provides you with predefined best times. When you activate the "best times" for your Auto-Poster, your WordPress posts and pages will be shared automatically at the "best times". Get more information about the "best times" in the guide "<a href="%s" target="_blank">The Best Times to Post on Social Media</a>".
nl: Het tijdstip waarop een bericht wordt gepubliceerd, kan een doorslaggevende rol spelen bij het verkrijgen van meer vind-ik-leuks, shares en reacties en een groter bereik. Elk sociaal medianetwerk heeft zijn "beste tijden". Blog2Social biedt je vooraf gedefinieerde beste tijden. Wanneer je de "beste tijden" activeert voor je Auto-Poster, worden je WordPress berichten en pagina's automatisch gedeeld op de "beste tijden". Lees verder over de "beste tijden" vind je in de gids "<a href="%s" target="_blank">De beste tijden om te berichten op sociale media</a> ".

en: The title of the post will serve as the link.
nl: De titel van de post dient als link.

en: The title of your post
nl: De titel van je bericht

en: The uploaded photo is too small. It must be at least %1$d pixels wide and %2$d pixels high.
nl: De geüploade foto is te klein. Hij moet minstens %1$d pixels breed en %2$d pixels hoog zijn.

en: The user to whom the connection is assigned still has scheduled posts.
nl: De gebruiker aan wie de verbinding is toegewezen heeft nog steeds geplande posts.

en: The video upload failed. Please check your video file!
nl: Het uploaden van de video is mislukt. Controleer je videobestand!

en: The video upload failed. Please try again.
nl: Het uploaden van de video is mislukt. Probeer het opnieuw.

en: The video was scheduled by %s.
nl: De video is gepland door %s.

en: There are no other users to whom the connection can be assigned.
nl: Er zijn geen andere gebruikers aan wie de verbinding kan worden toegewezen.

en: There are no social network accounts assigned to your selected network collection. Please assign at least one social network account or select another network collection.
nl: Er zijn geen sociale netwerkaccounts toegewezen aan je geselecteerde netwerkverzameling. Wijs ten minste één sociaal netwerkaccount toe of selecteer een andere netwerkverzameling.

en: There is already a saved draft for this WordPress post or page. If you save a new draft it will overwrite the old draft.  Are you sure you want to overwrite your draft?
nl: Er is al een opgeslagen concept voor dit WordPress bericht of pagina. Als je een nieuw concept opslaat, wordt het oude concept overschreven.  Weet je zeker dat je het concept wil overschrijven?

en: There may be a fee for this service when publishing your message with PR-Gateway. Once your press release has been sent, it can not be withdrawn anymore. Do you want your press release to be published now?
nl: Er kunnen kosten verbonden zijn aan deze dienst wanneer je je bericht publiceert met PR-Gateway. Als je persbericht eenmaal verzonden is, kan het niet meer ingetrokken worden. Wil je dat je persbericht nu wordt gepubliceerd?

en: These exclusive features can help you reach more people in less time. Unlock the full power of Blog2Social for your social media success.
nl: Met deze exclusieve functies kun je meer mensen bereiken in minder tijd. Ontgrendel de volledige kracht van Blog2Social voor je succes op het gebied van sociale media.

en: This XING API is no longer supported by XING. Please connect your XING accounts with the new XING interface to reschedule your posts.
nl: Deze XING API wordt niet langer ondersteund door XING. Verbind je XING-accounts met de nieuwe XING-interface om je berichten opnieuw in te plannen.

en: This allows you to adjust your network selection at any time and save it by clicking on "Save network selection".
nl: Zo kun je op elk moment je netwerkselectie aanpassen en opslaan door op "Netwerkselectie opslaan" te klikken.

en: This connection has already been assigned to this user.
nl: De verbinding is al toegewezen aan deze gebruiker.

en: This connection was assigned by
nl: Deze verbinding is toegewezen door

en: This entry could not be removed. It's not yours!
nl: Dit bericht kon niet worden verwijderd. Het is niet van jou!

en: This entry was removed successfully.
nl: Dit bericht is succesvol verwijderd.

en: This feature lets you use personalized permalinks when scheduling social media posts for unpublished WordPress articles, replacing the default WordPress-generated link (e.g., "yourwebsite.com/?p=123"). Be sure to review the explanation before activating this option.
nl: Met deze functie kun je gepersonaliseerde permalinks gebruiken bij het abonnementen van sociale mediaberichten voor ongepubliceerde WordPress artikelen, ter vervanging van de standaard door WordPress gegenereerde link (bijvoorbeeld "uwsite.com/?P=123"). Zorg ervoor dat je de uitleg goed beoordeelt voordat je deze optie activeert.

en: This group is not supported for video uploads by this network
nl: Deze groep wordt niet ondersteund voor video-uploads door dit netwerk

en: This is a global feature for your blog, which can only be edited by users with admin rights.
nl: Dit is een globale functie voor je blog, die alleen kan worden bewerkt door gebruikers met beheerdersrechten.

en: This is a global system setting  for your website / blog, which can be edited by users with admin rights only.
nl: Dit is een globale systeeminstelling voor je site/blog, die alleen kan worden bewerkt door gebruikers met beheerdersrechten.

en: This is how it works:
nl: Het werkt als volgt:

en: This is your saved draft from %s
nl: Dit is je opgeslagen concept van %s

en: This network connection is still assigned to other users.
nl: Deze netwerkverbinding is nog steeds toegewezen aan andere gebruikers.

en: This post is currently locked by another WordPress user.
nl: Dit bericht is momenteel vergrendeld door een andere WordPress gebruiker.

en: This post was edited successfully.
nl: Dit bericht is succesvol bewerkt.

en: This post will be shared into your social media from
nl: Dit bericht wordt gedeeld in je sociale media vanaf

en: This post will be shared on social media in 2-3 minutes!
nl: Dit bericht wordt binnen 2-3 minuten gedeeld op sociale media!

en: This profile is not supported for video uploads by this network
nl: Dit profiel wordt niet ondersteund voor video-uploads door dit netwerk

en: This social network displays the predefined hashtags as clickable tags at the end of your post.
nl: Dit sociale netwerk toont de vooraf gedefinieerde hashtags als klikbare tags aan het einde van je bericht.

en: This user don't have a Business License, or it is not the same
nl: Deze gebruiker heeft geen zakelijke licentie, of het is niet dezelfde

en: This user has reached the maximum number of connections.
nl: Deze gebruiker heeft het maximum aantal verbindingen bereikt.

en: Thu
nl: Do

en: Thursday
nl: donderdag

en: Time
nl: Tijd

en: Time to publish
nl: Tijd om te publiceren

en: Timespan
nl: Tijdspanne

en: Timezone for Scheduling
nl: Tijdzone voor planning

en: Tip: To define threaded posts as the default setting for your tweets, activate this function in your post templates for Twitter.
nl: Tip: om berichten met een rij als standaardinstelling voor je tweets te definiëren, activeer je deze functie in je bericht templates voor Twitter.

en: Tired of generic WordPress links like 'yourwebsite.com/?p=123'? With Blog2Social's Pro and Business versions, you can transform them into engaging, personalized URLs like 'yourwebsite.com/[blog-post-name]'.
nl: Heb je genoeg van algemene WordPress links zoals 'jesite.nl/?P=123'? Met de Pro en bedrijf versies van Blog2Social kun je ze veranderen in aantrekkelijke, persoonlijke URL's zoals 'jesite.com/[blog-bericht-naam]'.

en: Title
nl: Titel

en: Title: The title of your post.
nl: Titel: de titel van je bericht.

en: To comply with <a href="%s" target="_blank">Pinterest's policies and API guidelines</a>, Pinterest integration is exclusively available in our premium versions. Now available in Smart, Pro and Business licenses.
nl: Om te voldoen aan <a href="%s" target="_blank">Pinterest's beleid en API-richtlijnen</a> , is Pinterest integratie exclusief beschikbaar in onze premium versies. Nu beschikbaar in Smart, Pro en bedrijf licenties.

en: To comply with the Twitter TOS and to avoid duplicate posts, autoposts will be sent to your primary Twitter profile.
nl: Om te voldoen aan de Twitter TOS en om dubbele berichten te voorkomen, worden autoberichten verzonden naar je primaire Twitter-profiel.

en: To connect more Twitter apps with your Twitter accounts, please upgrade your current Blog2Social license or get a Twitter app add-on to your current license <a href="%s">Login with your Blog2Social account and continue to booking.</a>
nl: Om meer Twitter apps met je Twitter-accounts te verbinden, upgrade je je huidige Blog2Social licentie of krijg je een Twitter app add-on voor je huidige licentie <a href="%s">Log in met je Blog2Social account en ga verder met boeken.</a>

en: To define and save more network selections for your posting purposes, you can use the option "Multiple Network collections" (Premium feature) to define <a href="%s" target="_blank">multiple network collections in the social networks section</a>.
nl: Om meer netwerkselecties te definiëren en op te slaan voor je posting doeleinden, kun je de optie "Meerdere netwerkcollecties" (Premium functie) gebruiken om <a href="%s" target="_blank">meerdere netwerkcollecties te definiëren in de sectie sociale netwerken</a>.

en: To display your link preview, LinkedIn uses the image set in the oEmbed tags in meta data of your post. WordPress automatically sets your featured image as your preferred image in the oEmbed tags. If you would like to change your image on LinkedIn without changing your featured image, you can uncheck the “Add oEmbed tags” box.
nl: Om je link voorbeeld weer te geven, gebruikt LinkedIn de afbeelding die is ingesteld in de oEmbed tags in de meta gegevens van je bericht. WordPress stelt automatisch je uitgelichte afbeelding in als je voorkeur afbeelding in de oEmbed tags. Als je je afbeelding op LinkedIn wil wijzigen zonder je uitgelichte afbeelding te veranderen, dan kun je het vakje "Voeg oEmbed tags toe" uitvinken.

en: To get technical help, please create your account to access the Blog2Social support community to find more answers or to ask your question. (<a href="%s" target="_blank">Info</a>)
nl: Om technische hulp te krijgen, maak je een account aan om toegang te krijgen tot de Blog2Social ondersteuning community om meer antwoorden te vinden of om je vraag te stellen. (<a href="%s" target="_blank">Info</a> )

en: To increase your limit and enjoy more features, consider upgrading.
nl: Overweeg een upgrade om je limiet te verhogen en van meer functies te genieten.

en: To increase your volume and enjoy more features, consider upgrading.
nl: Overweeg een upgrade om je volume te verhogen en van meer functies te genieten.

en: To obtain your App Key and Sercet, please refer to the following <a href="%s">guide</a>.
nl: Raadpleeg de volgende <a href="%s">gids</a> om je App sleutel en geheim te verkrijgen.

en: To obtain your App-Id and Sercet, please refer to the following <a href="%s">guide</a>.
nl: Om je App ID en geheim te verkrijgen, raadpleeg je de volgende <a href="%s">gids</a>.

en: To reactivate this connection,
nl: Deze verbinding opnieuw activeren,

en: To select an individual image from your media library,
nl: Selecteer een afbeelding uit je mediabibliotheek,

en: To share social media posts on Reddit or Diigo, a link is required.
nl: Om sociale mediaberichten te delen op Reddit of Diigo is een link vereist.

en: To use all features of Blog2Social, PHP version 5.5.3 or higher is required. Our support assists you as of PHP version 5.5.3. See also:
nl: Om alle functies van Blog2Social te kunnen gebruiken, is PHP versie 5.5.3 of hoger vereist. Onze ondersteuning helpt je vanaf PHP versie 5.5.3. Zie ook:

en: Today's Content Calendar Tips
nl: Tips voor de inhoud kalender van vandaag

en: Top-up your current data volume now!
nl: Herlaad nu je huidige datavolume!

en: Transfer Auto-Poster settings to other users
nl: Auto-Poster instellingen overbrengen naar andere gebruikers

en: Transfer Auto-Poster settings to other users (Business):
nl: Instellingen voor autoberichter overbrengen naar andere gebruikers (Zakelijk):

en: Translation
nl: Vertaling

en: Travel & Places
nl: Reizen & plaatsen

en: Troubleshooting for Error Messages
nl: Problemen oplossen voor foutmeldingen

en: Troubleshooting-Tool
nl: Probleemoplossing tool

en: Try Blog2Social Premium
nl: Probeer Blog2Social premium

en: Try Blog2Social Premium with many more great features and increase your visibility and reach on social media.
nl: Probeer Blog2Social Premium met nog veel meer geweldige functies en vergroot je zichtbaarheid en bereik op sociale media.

en: Try Blog2Social Premium with more awesome features for scheduling and sharing 30-days for free.
nl: Probeer Blog2Social Premium met meer geweldige functies voor het abonnementen en delen 30 dagen gratis.

en: Try Premium
nl: Probeer Premium

en: Try the Blog2Social Video-Addon:
nl: Probeer de Blog2Social Video-Addon:

en: Try the new video post function for free now (limited time only)
nl: Probeer de nieuwe video post functie nu gratis (beperkte tijd)

en: Tue
nl: Di

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Turkey
nl: Turkije

en: Turn on to disclose that this video/photo promotes goods or services in exchange for something of value. Your video/photo could promote yourself, a third party or both.
nl: Zet aan om aan te geven dat deze video/foto goederen of diensten promoot in ruil voor iets van waarde. Je video/foto kan jezelf, een derde partij of beide promoten.

en: Twitter (1 Profil)
nl: Twitter (1 profiel)

en: Twitter Card Validator
nl: Twitter kaart validator

en: Twitter has changed its policy for posting link posts via plugins or web applications. Twitter does no longer display the featured or selected image for your blog post, but only images defined in the Twitter Card Meta Tags of your blog post. If you have not defined any Twitter Card Meta Tags, Twitter displays a random image from your blog post or blog site. If you have defined an image in your blog post Twitter Card Meta Tags that does not meet the image size requirements, Twitter displays a white space for the image of your link post. Please make sure that your image meets the image size requirements for Twitter.
nl: Twitter heeft zijn beleid gewijzigd voor het plaatsen van link berichten via plugins of webapplicaties. Twitter toont niet langer de uitgelichte of geselecteerde afbeelding voor je blogbericht, maar alleen afbeeldingen die zijn gedefinieerd in de Twitter Card Meta Tags van je blogbericht. Als je geen Twitter Card Meta Tags hebt gedefinieerd, toont Twitter een willekeurige afbeelding van je blogbericht of blogsite. Als je een afbeelding hebt gedefinieerd in de Twitter Card Meta Tags van je blogbericht die niet voldoet aan de vereiste afbeeldingsgrootte, toont Twitter een witte ruimte voor de afbeelding van je link bericht. Zorg ervoor dat je afbeelding voldoet aan de vereiste afbeeldingsgrootte voor Twitter.

en: URL Parameters
nl: URL parameters

en: Under <a href="%1$s">Network Settings</a> you can define which network selection is used. <a href="%2$s" target="_blank">Create a network selection.</a>
nl: Onder <a href="%1$s">Netwerkinstellingen</a> kun je bepalen welke netwerkselectie wordt gebruikt. <a href="%2$s" target="_blank">Maak een netwerkselectie.</a>

en: Under <a href="%1$s">Network Settings</a> you define which network selection is used. <a href="%2$s" target="_blank">To create a network grouping.</a>
nl: Onder <a href="%1$s">Netwerkinstellingen</a> definieer je welke netwerkselectie wordt gebruikt. <a href="%2$s" target="_blank">Om een netwerkgroepering te maken.</a>

en: Unfortunately, your request cannot be processed by Blog2Social. Please try again!
nl: Helaas kan je aanvraag niet worden verwerkt door Blog2Social. Probeer het opnieuw!

en: United States of America
nl: Verenigde Staten van Amerika

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Unknown error has occurred. Please try again.
nl: Er is een onbekende fout opgetreden. Probeer het opnieuw.

en: Unknown username
nl: Onbekende gebruikersnaam

en: Unleash the Power of Memorable URLs with Blog2Social!
nl: Ontketen de kracht van gedenkwaardige URL's met Blog2Social!

en: Unlisted
nl: Niet vermeld

en: Unlock Blog2Social Premium Pro to create and share image posts, video links, and text posts from any source.
nl: Ontgrendel Blog2Social Premium Pro om afbeeldingen, videolinks en tekstberichten van elke bron te maken en te delen.

en: Unlock More Automation Power - Upgrade Now for Maximum Productivity!
nl: Ontgrendel meer automatiseringskracht - Upgrade nu voor maximale productiviteit!

en: Unlock Team Management and Boost Your Productivity!
nl: Ontgrendel teammanagement en verhoog je productiviteit!

en: Unlock more social media accounts with an upgrade!
nl: Speel meer sociale media-accounts vrij met een upgrade!

en: Unlock video add-on
nl: Video-Addon ontgrendelen

en: Unselect all
nl: Deselecteer alles

en: Upcoming Integrations
nl: Aankomende integraties

en: Update Blog2Social
nl: Blog2Social updaten

en: Update news
nl: Nieuws updaten

en: Upgrade Blog2Social
nl: Blog2Social upgraden

en: Upgrade License
nl: Upgrade licentie

en: Upgrade Options
nl: Upgrade opties

en: Upgrade license
nl: Upgrade licentie

en: Upgrade now
nl: Upgrade nu

en: Upgrade now to maximize your social media impact!
nl: Upgrade nu om je sociale media-impact te maximaliseren!

en: Upgrade now to unlock additional users and powerful features for your social media management!
nl: Upgrade nu om extra gebruikers en krachtige functies voor je sociale media beheer te ontgrendelen!

en: Upgrade to Blog2Social Business
nl: Upgrade naar Blog2Social zakelijk

en: Upgrade to Blog2Social Business to easily bundle your connections into network collection and assign your social media connections to other blog users. You can update and delete the connections as well as select forums or boards. Other users will be able to use the social media connection you assigned to them to post and schedule to your social media profile, page or group.
nl: Upgrade naar Blog2Social bedrijf om eenvoudig je connecties te bundelen in een netwerkverzameling en je sociale media connecties toe te wijzen aan andere bloggebruikers. Je kunt de verbindingen updaten en verwijderen en forums of forums selecteren. Andere gebruikers kunnen de sociale media verbinding die je aan hen hebt toegewezen gebruiken om berichten te plaatsen en in te plannen op je sociale media profiel, pagina of groep.

en: Upgrade to Blog2Social Premium now.
nl: Upgrade nu naar Blog2Social Premium.

en: Upgrade to Blog2Social Pro or Business today and give your social media posts the URL they deserve!
nl: Upgrade vandaag nog naar Blog2Social Pro of bedrijf en geef je sociale media berichten de URL die ze verdienen!

en: Upgrade to Blog2Social Smart
nl: Upgrade naar Blog2Social Smart

en: Upgrade to Blog2Social Smart or higher to customize your individual post templates that will automatically pre-format the structure of your social media posts. Select and define elements, such as title, excerpt, content, hashtags, and edit the post format. The “content” element is selected by default. Define custom post templates per social network and per profile, group & page. You can also add static content (such as individual hashtags or slogans) to your post templates.
nl: Upgrade naar Blog2Social Smart of hoger om je individuele berichten templates aan te passen die automatisch de structuur van je sociale media berichten vooraf formatteren. Selecteer en definieer elementen zoals titel, samenvatting, inhoud, hashtags en bewerk het format van de post. Het element "inhoud" is standaard geselecteerd. Definieer aangepaste bericht templates per sociaal netwerk en per profiel, groep en pagina. Je kunt ook statische inhoud (zoals individuele hashtags of slogans) toevoegen aan je bericht templates.

en: Upgrade to Business to enhance your team's productivity and expand your social media reach.
nl: Upgrade naar bedrijf om de productiviteit van je team te verhogen en je sociale media bereik uit te breiden.

en: Upgrade to PREMIUM
nl: Upgrade naar PREMIUM

en: Upgrade to PRO and above
nl: Upgrade naar Pro en hoger

en: Upgrade to Premium
nl: Upgrade naar Premium

en: Upgrade to Premium Pro now.
nl: Upgrade nu naar Premium Pro.

en: Upgrade to SMART and above
nl: Upgrade naar SMART en hoger

en: Upgrade to SMART or above
nl: Upgrade naar SMART of hoger

en: Upgrade your plan
nl: Upgrade je abonnement

en: Upload 1 video of up to 250 MB per day
nl: Upload 1 video van maximaal 250 MB per dag

en: Upload a video or select a video from your media library to share to your networks.
nl: Upload een video of selecteer een video uit je mediabibliotheek om te delen met je netwerken.

en: Upload an image or select an image from your media library and share the image with a short description (comment) on your social media accounts.
nl: Upload een afbeelding of selecteer een afbeelding uit je mediabibliotheek en deel de afbeelding met een korte beschrijving (reactie) op je sociale media-accounts.

en: Upload and share up to 2,5 GB of video content during your 30 days trial period
nl: Upload en deel tot 2,5 GB aan video-inhoud tijdens je proefperiode van 30 dagen

en: Upload your first video file now and share on your video networks
nl: Upload nu je eerste videobestand en deel het op je videonetwerken

en: Uploaded by %1$s on %2$s
nl: Geüpload door %1$s op %2$s

en: Url Shortener
nl: URL verkorter

en: Use X Threads!
nl: Gebruik X threads!

en: Use X threads for posts with more than 280 characters.
nl: Gebruik X threads voor berichten met meer dan 280 karakters.

en: Use X threads to share messages that deserve more than just 280 characters! Your copy will be shared in multiple connected tweets, each one with 280 characters, appearing underneath each other - like a thread.
nl: Gebruik X threads om berichten te delen die meer dan 280 karakters verdienen! Je tekst wordt gedeeld in meerdere met elkaar verbonden tweets, elk met 280 karakters, die onder elkaar verschijnen - als een draad.

en: Use custom permalinks for scheduled posts
nl: Gebruik aangepaste permalinks voor geplande posts

en: Use different email for verification
nl: Gebruik een andere e-mail voor verificatie

en: Use hashtags, @mentions, or emojis to share your feelings.
nl: Gebruik hashtags, @mentions of emoji's om je gevoelens te delen.

en: Use image
nl: Gebruik afbeelding

en: Use the pre-defined best time settings or define your own best time settings for sharing  your posts . Posting at the right time can be essential to make sure your content is most likely be seen.
nl: Gebruik de vooraf gedefinieerde beste tijdinstellingen of definieer je eigen beste tijdinstellingen voor het delen van je berichten. Op het juiste moment berichten kan essentieel zijn om ervoor te zorgen dat je inhoud waarschijnlijk wordt gezien.

en: Use this email for verification
nl: Gebruik deze e-mail voor verificatie

en: User
nl: Gebruiker

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Username is taken.
nl: Gebruikersnaam is bezet.

en: Using Custom Permalinks for Scheduled Posts
nl: Aangepaste permalinks gebruiken voor geplande berichten

en: VKontakte (Profile & Seiten)
nl: VKontakte (profiel &amp; pagina's)

en: Validate directly on Twitter
nl: Direct bevestigen op Twitter

en: Value
nl: Waarde

en: Verify email address
nl: E-mailadres verifiëren

en: Version
nl: Versie

en: Video Accounts
nl: Video accounts

en: Video Networks
nl: Videonetwerken

en: Video Post
nl: Video bericht

en: Video Posting
nl: Video plaatsen

en: Video Posts
nl: Video berichten

en: Video Sharing
nl: Video’s delen

en: Video size exceeds your data volume to share on networks
nl: Videogrootte overschrijdt je datavolume om te delen op netwerken

en: View schedule posts
nl: Bekijk schema berichten

en: View scheduled posts at a glance. Easily rearrange with drag-and-drop.
nl: Bekijk geplande berichten in één oogopslag. Eenvoudig herschikken met verslepen.

en: Violating these rules can result in Bluesky suspending your account. Always vary your Posts with different comments, hashtags or handles to prevent duplicate posts.
nl: Als je deze regels overtreedt, kan Bluesky je account schorsen. Wissel je berichten altijd af met verschillende reacties, hashtags of handles om dubbele berichten te voorkomen.

en: Violating these rules can result in Twitter suspending your account. Always vary your Tweets with different comments, hashtags or handles to prevent duplicate posts.
nl: Het overtreden van deze regels kan ertoe leiden dat Twitter je account schorst. Varieer je Tweets altijd met verschillende reacties, hashtags of handles om dubbele berichten te voorkomen.

en: Violating these rules can result in X suspending your account. Always vary your Tweets with different comments, hashtags or handles to prevent duplicate posts.
nl: Het overtreden van deze regels kan ertoe leiden dat X je account opschort. Varieer je Tweets altijd met verschillende reacties, hashtags of handles om dubbele berichten te voorkomen.

en: Violating these rules can result in suspending your account. Always vary your content with different images, comments, hashtags or handles to prevent duplicate posts.
nl: Het overtreden van deze regels kan resulteren in het schorsen van je account. Varieer je inhoud altijd met verschillende afbeeldingen, reacties, hashtags of handles om dubbele berichten te voorkomen.

en: WARNING: Deleting this app data will also delete all authorisations and scheduled social media posts associated with this app.
nl: WAARSCHUWING: als je deze app gegevens verwijdert, worden ook alle autorisaties en geplande sociale media berichten verwijderd die aan deze app zijn gekoppeld.

en: We are happy to hear from you. We appreciate every single review.
nl: We zijn blij van je te horen. We waarderen elke beoordeling.

en: We don't have the permission to publish your post. Please check your authorization.
nl: We hebben geen toestemming om je bericht te publiceren. Controleer je autorisatie.

en: We hope you enjoy analysing your posts!
nl: We wensen je veel plezier met het analyseren van je berichten!

en: We hope you liked Blog2Social Premium.
nl: We hopen dat je Blog2Social Premium leuk vond.

en: We never store your data from your social media profiles
nl: We slaan nooit je gegevens op van je sociale mediaprofielen

en: We updated our Privacy Policy
nl: We hebben ons privacybeleid geüpdatet

en: Website
nl: Site

en: Wed
nl: Wo

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Weeks
nl: Weken

en: Welcome to Blog2Social
nl: Welkom bij Blog2Social

en: Welcome to the Blog2Social AI assistant
nl: Welkom bij de Blog2Social AI assistent

en: Welcome to the trial of the beta version "Social Media Metrics"!
nl: Welkom bij de proefversie van de bètaversie "Social Media Metrics"!

en: What are Twitter Cards?
nl: Wat zijn Twitter kaarten?

en: What are meta tags?
nl: Wat zijn metatags?

en: What would you like to share?
nl: Wat zou je willen delen?

en: What's included in the video-post trial?
nl: Wat is inbegrepen in de video-post trial?

en: What`s the difference?
nl: Wat is het verschil?

en: When do you want to share your post on social media?
nl: Wanneer wil je je bericht delen op sociale media?

en: When should your content be shared?
nl: Wanneer moet je inhoud worden gedeeld?

en: When you connect Blog2Social with your Instagram account, you might get a notification from Instagram that a server from Germany in the Cologne area is trying to access your account. This is a general security notification due to the fact that the Blog2Social server is located in this area. This is an automatic process that is necessary to establish a connection to Instagram. Rest assured, that this is a common and regular security notice to keep your account safe. <a href="%s" target="_blank">More information: How to connect with Instagram.</a>.
nl: Wanneer je Blog2Social verbindt met je Instagram account, krijg je mogelijk een melding van Instagram dat een server uit Duitsland in de omgeving van Keulen probeert toegang te krijgen tot je account. Dit is een algemene beveiligingsmelding omdat de Blog2Social server zich in dit gebied bevindt. Dit is een automatisch proces dat nodig is om een verbinding met Instagram tot stand te brengen. Wees gerust, dit is een veelvoorkomend en regelmatig bericht om je account veilig te houden. <a href="%s" target="_blank">Lees verder: hoe maak je verbinding met Instagram.</a>.

en: Where do I find my license key?
nl: Waar vind ik mijn licentiesleutel?

en: Where should your content be shared?
nl: Waar moet je inhoud worden gedeeld?

en: Which content should be shared?
nl: Welke inhoud moet worden gedeeld?

en: While you enjoyed the trial, there is so much more that Blog2Social has to offer. Please upgrade now to regain access to your premium features and benefit from:
nl: Hoewel je hebt genoten van de proefversie, is er nog zoveel meer dat Blog2Social te bieden heeft. Upgrade nu om weer toegang te krijgen tot je premium functies en profiteer van:

en: While you're enjoying the trial, there is so much more that Blog2Social has to offer. Please upgrade to keep access to your premium features and benefit from:
nl: Terwijl je geniet van de proefversie, is er nog zoveel meer dat Blog2Social te bieden heeft. Upgrade om toegang te houden tot je premium functies en profiteer van:

en: Why Retweets?
nl: Waarom retweeten?

en: With Blog2Social Premium you can:
nl: Met Blog2Social Premium kun je:

en: With Blog2Social you can select a featured image or any image you select to be displayed with your link post. Blog2Social will automatically write the required parameter in the OG Meta Tags of your blog post, so that your selected image will be displayed with your link post. If you don't want Blog2Social to do that, because you have defined your own OG meta tags, please uncheck this box. Please note that you cannot select a specific image for your link post without OG meta tags.
nl: Met Blog2Social kun je een uitgelichte afbeelding selecteren of een afbeelding die je zelf selecteert om weer te geven bij je link bericht. Blog2Social schrijft automatisch de vereiste parameter in de OG Meta Tags van je blogbericht, zodat je geselecteerde afbeelding wordt weergegeven bij je link bericht. Als je niet wil dat Blog2Social dit doet, omdat je je eigen OG-metatags hebt gedefinieerd, schakel dit vak dan uit. Merk op dat je geen specifieke afbeelding kunt selecteren voor je link bericht zonder OG metatags.

en: With Blog2Social you can select a featured image or any image you select to be displayed with your link post. Blog2Social will automatically write the required parameter in the OG Meta Tags of your post, so that your selected image will be displayed with your link post. We recommend an image size between 667x523 and 1000x1000 Pixels. Please make sure that the "Add Open Graph meta tags" box is checked, if you uncheck the oEmbed tags. If both settings are unchecked, make sure to use another plugin to set your OG tags, otherwise the social networks will display no image or a random image in your post.
nl: Met Blog2Social kun je een uitgelichte afbeelding selecteren of een afbeelding die je selecteert om te worden weergegeven bij je link bericht. Blog2Social schrijft automatisch de vereiste parameter in de OG Meta Tags van je bericht, zodat je geselecteerde afbeelding wordt weergegeven bij je link bericht. We raden een afbeeldingsgrootte aan tussen 667x523 en 1000x1000 pixels. Zorg ervoor dat het vak "Open Graph metatags toevoegen" is aangevinkt als je de oEmbed tags uitzet. Als beide instellingen niet zijn aangevinkt, zorg er dan voor dat je een andere plugin gebruikt om je OG-tags in te stellen, anders tonen de sociale netwerken geen afbeelding of een willekeurige afbeelding in je bericht.

en: With Blog2Social you can select a featured image or any image you select to be displayed with your link post. Blog2Social will automatically write the required parameter in the Twitter Card meta tags of your blog post, so that your selected image will be displayed with your link post. If you don't want Blog2Social to do that, because you have defined your own Twitter Card meta tags, please uncheck this box. Please note that you cannot select a specific image for your link post without Twitter Card meta tags.
nl: Met Blog2Social kun je een uitgelichte afbeelding selecteren of een afbeelding die je zelf selecteert om weer te geven bij je link bericht. Blog2Social schrijft automatisch de vereiste parameter in de Twitter Card metatags van je blogbericht, zodat je geselecteerde afbeelding wordt weergegeven bij je link bericht. Als je niet wil dat Blog2Social dit doet, omdat je je eigen Twitter Card metatags hebt gedefinieerd, schakel dit vak dan uit. Merk op dat je geen specifieke afbeelding kunt selecteren voor je link bericht zonder Twitter Card metatags.

en: With Blog2Social you can share social media posts consisting of text, links, images, and videos automatically with your followers and readers and customize your posts with individual hashtags, @mentions, or emojis.
nl: Met Blog2Social kun je social media berichten bestaande uit tekst, links, afbeeldingen en video's automatisch delen met je volgers en lezers en je berichten aanpassen met individuele hashtags, @mentions of emoji's.

en: With Blog2Social you can share your WordPress posts and pages as well as create your own social media posts to share any content based on text, links, images, or video links, or even third-party content from any sources. This enables you to manage all your social media content in one place directly from your WordPress dashboard. Schedule and share link posts, text posts, image posts, and video posts (video links, for example from Youtube) and provide your followers with the best content-mix on your social media networks.
nl: Met Blog2Social kun je je WordPress berichten en pagina's delen, maar ook je eigen social media berichten maken om alle inhoud te delen op basis van tekst, links, afbeeldingen of videolinks, of zelfs inhoud van derden uit alle bronnen. Dit schakelt je in om al je sociale media inhoud op één plek te beheren, rechtstreeks vanuit je WordPress dashboard. Plan en deel link berichten, tekstberichten, afbeeldingsberichten en videoberichten (videolinks, bijvoorbeeld van YouTube) en voorzie je volgers van de beste content-mix op je sociale medianetwerken.

en: With Blog2Social you can transfer the Auto-Poster settings as a WordPress-administrator to other users if they have activated the same Blog2Social-Business license. This way, you can also assign social media accounts to other users, so they can auto-post without setting up these connections in each user account. Within these settings, you can also decide whether newly published or updated content from other users should be automatically shared. Users with an assigned Auto-Poster setting and an assigned social-media-network group will then share content automatically how you selected the content to be shared automatically.
nl: Met Blog2Social kun je de Auto-Poster instellingen als WordPress beheerder overdragen aan andere gebruikers als zij dezelfde Blog2Social bedrijf-licentie hebben geactiveerd. Op deze manier kun je ook sociale media-accounts aan andere gebruikers toewijzen, zodat ze kunnen autoberichten zonder deze verbindingen in elk gebruikersaccount in te stellen. Binnen deze instellingen kun je ook bepalen of nieuw gepubliceerde of geüpdatete inhoud van andere gebruikers automatisch moet worden gedeeld. Gebruikers met een instelling voor automatisch berichten en een toegewezen sociale media netwerkgroep zullen dan automatisch inhoud delen op de manier waarop je hebt geselecteerd dat de inhoud automatisch moet worden gedeeld.

en: With Premium Pro, you can change the custom post format photo post or link post for each individual social media post and channel (profile, page, group).
nl: Met Premium Pro kun je het aangepaste bericht format fotobericht of link bericht wijzigen voor elke individuele social media bericht en kanaal (profiel, pagina, groep).

en: With a Pro or Business License, you'll already have more users included, and you can easily add even more to suit your needs - whether for your business, team, or clients.
nl: Met een Pro of bedrijf Licentie heb je al meer gebruikers inbegrepen, en je kunt er gemakkelijk nog meer toevoegen om aan je behoeften te voldoen - of het nu voor je bedrijf, team of klanten is.

en: With a Pro or Business License, you'll start with additional accounts per network included in your license and have the flexibility to add even more as needed—ideal for businesses, teams, or clients. And you will get more powerful features for your social media management.
nl: Met een Pro of bedrijf-licentie begin je met extra accounts per netwerk in je licentie en heb je de flexibiliteit om er indien nodig nog meer toe te voegen - ideaal voor bedrijven, teams of klanten. En je krijgt krachtigere functies voor je sociale media beheer.

en: With the Team Management feature, you can assign licenses to multiple users, making collaboration easier and more efficient. Plus, by upgrading, you'll unlock access to more social networks, allowing you to manage and schedule across a wider range of platforms.
nl: Met de functie Teambeheer kun je licenties toewijzen aan meerdere gebruikers, waardoor samenwerken eenvoudiger en efficiënter wordt. Door te upgraden krijg je bovendien toegang tot meer sociale netwerken, zodat je op meer platforms kunt abonnementen en beheren.

en: With the help of the meta tags you can decide, how the preview of your link post looks like on social media. You can edit the following fields to change the look:
nl: Met behulp van de metatags kun je bepalen hoe het voorbeeld van je link bericht eruitziet op sociale media. Je kunt de volgende velden bewerken om het uiterlijk te wijzigen:

en: With this function, you can compare the social media metrics for a period you choose by yourself and check whether the number of shared posts, impressions and interactions has increased or decreased. To do so, simply select a period via the calendar on the right, for example 3 days, to compare this time with the previous 3 days. This gives you a total number on the left and a comparison to the 3 days before on the right.
nl: Met deze functie kun je de statistieken van sociale media vergelijken voor een periode die je zelf kiest en controleren of het aantal gedeelde berichten, impressies en interacties is gestegen of gedaald. Selecteer hiervoor gewoon een periode via de kalender aan de rechterkant, bijvoorbeeld 3 dagen, om deze tijd te vergelijken met de vorige 3 dagen. Dit geeft je links een totaal aantal en rechts een vergelijking met de 3 dagen ervoor.

en: WordPress posts, pages and products
nl: WordPress berichten, pagina's en producten

en: WordPress session timeout: For security reasons, WordPress will let your session expire automatically if your site has been inactive for a while. Please reload this page to go on with your current action.
nl: WordPress sessie time-out: om veiligheidsredenen laat WordPress je sessie automatisch verlopen als je site een tijdje inactief is geweest. Herlaad deze pagina om verder te gaan met je huidige actie.

en: WordPress uses heartbeats by default, Blog2Social as well. Please enable heartbeats for using Blog2Social!
nl: WordPress gebruikt standaard heartbeats, Blog2Social ook. Schakel heartbeats in voor het gebruik van Blog2Social!

en: WordPress uses heartbeats by default, Blog2Social as well. Please enable heartbeats for using Blog2Social! See also:
nl: WordPress gebruikt standaard heartbeats, Blog2Social ook. Schakel heartbeats in voor het gebruik van Blog2Social! Zie ook:

en: Work smarter, create better social media posts. Assistini AI is your personal time saver for creating content.
nl: Werk slimmer, maak betere sociale mediaberichten. Assistini AI is je persoonlijke tijd bespaarder voor het maken van content.

en: Would you like to retweet?
nl: Wil je retweeten?

en: Write a review
nl: Schrijf een beoordeling

en: Write something about your post...
nl: Schrijf iets over je bericht...

en: Write something...
nl: Schrijf iets op...

en: X Integration
nl: X integratie

en: X Threads
nl: X threads

en: XING (Profile & Seiten)
nl: XING (profiel &amp; pagina's)

en: YES
nl: JA

en: YES, delete
nl: JA, verwijderen

en: Yay :) You successfully registered for the Blog2Social Community!
nl: Joepie:) Je hebt je succesvol geregistreerd voor de Blog2Social Community!

en: Yes, I accept
nl: Ja, ik accepteer

en: Yes, I want to test Blog2Social Premium 30 days for free
nl: Ja, ik wil Blog2Social Premium 30 dagen gratis testen

en: Yes, I want to upgrade to Blog2Social Premium
nl: Ja, ik wil upgraden naar Blog2Social Premium

en: You are currently sharing this post as image post. Changes to title and description Meta Tag parameters will only be supported for link post formats. Please change your post format to link post to make individual changes to the title and description for your post preview.
nl: Je deelt dit bericht momenteel als afbeelding. Wijzigingen aan de Meta Tag parameters voor titel en beschrijving worden alleen ondersteund voor link bericht formats. Wijzig je bericht format naar link bericht om individuele wijzigingen aan te brengen in de titel en beschrijving voor je bericht voorbeeld.

en: You are promoting another brand or a third party. This video will be classified as Branded Content.
nl: Je promoot een ander merk of een derde partij. Deze video wordt geclassificeerd als Branded Content.

en: You are promoting yourself or your own business. This video will be classified as Brand Organic.
nl: Je promoot jezelf of je eigen bedrijf. Deze video wordt geclassificeerd als Brand Organic.

en: You are signed out of PR-Gateway!
nl: Je bent afgemeld bij PR-Gateway!

en: You are sure you want to delete entries from the scheduling?
nl: Weet je zeker dat je items uit de planning wil verwijderen?

en: You are sure, you want to delete entries from the reporting?
nl: Weet je zeker dat je items uit de rapportage wil verwijderen?

en: You are sure, you want to delete entries from the scheduling?
nl: Weet je zeker dat je items uit de planning wil verwijderen?

en: You can always upgrade your current data volume.
nl: Je kunt je huidige datavolume altijd upgraden.

en: You can ensure this by signing into YouTube and opening Video Manager > Partner Settings. Check if your account is verified
nl: Je kunt hiervoor zorgen door je aan te melden bij YouTube en Video Manager > Partnerinstellingen te openen. Controleer of je account is geverifieerd

en: You can now track the performance of your post directly in Blog2Social, and you can test it exclusively and for free!
nl: Je kunt nu de prestaties van je bericht rechtstreeks in Blog2Social volgen en je kunt het exclusief en gratis testen!

en: You can now track the performance of your posts directly in Blog2Social, starting with Facebook and Twitter, as well as other networks to follow. And you can test it exclusively and for free!
nl: Je kunt nu de prestaties van je berichten rechtstreeks in Blog2Social volgen, te beginnen met Facebook en Twitter, maar ook andere netwerken die je kunt volgen. En je kunt het exclusief en gratis testen!

en: You can now track the performance of your posts for Facebook and Twitter directly in Blog2Social. With these Social Media Metrics, you can analyze the performance of your social media posts you shared with the Blog2Social. Use it to optimize your social media strategy to reach your audience and to get better results for your social media posts.
nl: Je kunt nu de prestaties van je berichten voor Facebook en Twitter rechtstreeks in Blog2Social volgen. Met deze Social Media Metrics kun je de prestaties analyseren van je sociale media berichten die je met Blog2Social hebt gedeeld. Gebruik het om je sociale media strategie te optimaliseren om je publiek te bereiken en betere resultaten te krijgen voor je sociale media berichten.

en: You can only plan ahead for up to 3 Years. The highest value possible for the given settings is now selected.
nl: Je kunt maximaal 3 jaar vooruit plannen. De hoogst mogelijke waarde voor de opgegeven instellingen is nu geselecteerd.

en: You can only share the connection with blog users who use the same license as you.
nl: Je kunt de verbinding alleen delen met bloggebruikers die dezelfde licentie gebruiken als jij.

en: You can re-share your post for a different sharing purpose, or to share on a different choice of networks, profiles, pages or groups, or with different comments or images, or if you want to share your blog post images to image networks only, or re-share them at different times. You may vary your comments and images in order to produce more variations of your social media posts to share more often without sharing the same message over and over again. Whatever your choose to do for re-sharing your post, you can simply click "Re-share this post" and you will be led to the preview page where your can select your networks and edit your texts, comments or images according to your current sharing preferences.
nl: Je kunt je post opnieuw delen voor een ander doel, of om te delen op een andere keuze van netwerken, profielen, pagina's of groepen, of met andere reacties of afbeeldingen, of als je de afbeeldingen van je blogbericht alleen wil delen op afbeelding netwerken, of om ze op verschillende tijdstippen opnieuw te delen. Je kunt je reactie en afbeeldingen variëren om meer variaties van je sociale mediaberichten te maken die je vaker kunt delen zonder steeds hetzelfde bericht te delen. Wat je ook kiest voor het opnieuw delen van je bericht, je kunt gewoon klikken op "Dit bericht opnieuw delen" en je wordt naar de voorbeeldpagina geleid waar je je netwerken kunt selecteren en je teksten, reacties of afbeeldingen kunt bewerken volgens je huidige voorkeuren voor delen.

en: You can save your current network selection. This network selection will be loaded automatically next time you open the social media post editor via "Site & Blog Content" ->"Share on Social Media" or "Social Media Posts" ->"Customize & Schedule".
nl: Je kunt je huidige netwerkselectie opslaan. Deze netwerkselectie wordt automatisch geladen wanneer je de volgende keer de editor voor sociale mediaberichten opent via "Site & blog inhoud" -> "Delen op sociale media" of "Sociale media berichten" -> "Aanpassen & plannen".

en: You can select to share your post as a link post, video link post, or an image post on the following social networks:
nl: Je kunt selecteren om je bericht te delen als link bericht, video link bericht of afbeeldingsbericht op de volgende sociale netwerken:

en: You can share a text post on the following networks:
nl: Je kunt een tekstbericht delen op de volgende netwerken:

en: You can track the following Social Media Metrics depending on the social networks:
nl: Afhankelijk van de sociale netwerken kun je de volgende Social Media Metrics bijhouden:

en: You can use Bit.ly, Rebrandly or Sniply links to shorten the URL of your links and to track the performance of your links in your social networks. Activate one of the URL shorteners you like to use and link it to your account. Your social media posts will then be shared with your links of Bit.ly, Rebrandly or Sniply. You can then monitor the success of your posts in these accounts. Please note: Some networks do not allow shortlinks. Blog2Social will apply the regular URL for these social platforms. You find more information on the support of URL shortener by the different social platforms in the <a href="%s" target="_blank">link shortener guide</a>.
nl: Je kunt Bit.ly, Rebrandly of Sniply links gebruiken om de URL van je links in te korten en om de prestaties van je links in je sociale netwerken bij te houden. Activeer een van de URL-verkorters die je wil gebruiken en koppel deze aan je account. Je berichten op sociale media worden dan gedeeld met je links van Bit.ly, Rebrandly of Sniply. Je kunt dan het succes van je berichten in deze accounts volgen. Opmerking: sommige netwerken staan shortlinks niet toe. Blog2Social zal de reguliere URL toepassen voor deze sociale platforms. Lees verder over de ondersteuning van de URL verkorter door de verschillende sociale platforms vind je in de <a href="%s" target="_blank">link verkorter gids</a>.

en: You currently can't post videos directly
nl: Je kunt momenteel geen video's direct plaatsen

en: You currently have both Blog2Social Social Meta Tags and All in One SEO Pack plugins active. To make sure that your Social Meta Tags are set correctly, please deactivate All in One Seo Social Meta settings. If they are already deactivated, you can ignore this message.
nl: Je hebt momenteel zowel de Blog2Social Social Meta Tags als de All in One SEO Pack plugins actief. Om er zeker van te zijn dat je Social Meta Tags correct zijn ingesteld, deactiveer je de All in One SEO Social Meta instellingen. Als ze al gedeactiveerd zijn, kun je dit bericht negeren.

en: You don't have a Business License
nl: Je hebt geen bedrijfsvergunning

en: You don't have enough data volume left. Please top-up your data to upload your video.
nl: Je hebt niet genoeg datavolume over. Herlaad je gegevens om je video te uploaden.

en: You have 0GB <br>of 0GB left
nl: Je hebt nog 0GB <br>van 0GB over

en: You have already retweeted this post.
nl: Je hebt dit bericht al geretweet.

en: You have deleted all meta data for posts and pages successfully.
nl: Je hebt met succes alle metagegevens voor berichten en pagina's verwijderd.

en: You have no more open app slots for this network. <a href="%s">Upgrade to a premium license to purchase additional slots.</a>
nl: Je hebt geen app slots meer vrij voor dit netwerk. <a href="%s">Upgrade naar een premium licentie om extra slots te kopen.</a>

en: You have no posts in your queue.
nl: Je hebt geen berichten in je wachtrij.

en: You have no posts published or scheduled
nl: Je hebt geen berichten gepubliceerd of gepland

en: You have not published or scheduled any posts.
nl: Je hebt geen berichten gepubliceerd of gepland.

en: You have not saved any drafts.
nl: Je hebt geen concepten opgeslagen.

en: You have not saved any favorites.
nl: Je hebt geen favorieten opgeslagen.

en: You have reached the limit of your free video trial period
nl: Je hebt de limiet van je gratis video proefperiode bereikt

en: You have reached the video cap for direct posting, try again later
nl: Je hebt de limiet voor video's voor direct posten bereikt, probeer het later opnieuw.

en: You have still set up scheduled posts for this network:
nl: Je hebt nog geplande berichten ingesteld voor dit netwerk:

en: You need a higher user role to upload an image on this blog. Please contact your administrator.
nl: Je hebt een hogere gebruikersrol nodig om een afbeelding te uploaden op dit blog. Neem contact op met je beheerder.

en: You need admin rights to use the Social Meta Data. Please contact your administrator.
nl: Je hebt beheerdersrechten nodig om de sociale metagegevens te gebruiken. Neem contact op met je beheerder.

en: You need admin rights to use the Troubleshooting-Tool. Please contact your administrator.
nl: Je hebt beheerdersrechten nodig om de probleemoplossingstool te gebruiken. Neem contact op met je beheerder.

en: You need at least one network collection
nl: Je hebt minstens één netwerkcollectie nodig

en: You need to indicate if your TikTok content promotes yourself, a third party, or both.
nl: Je moet aangeven of je TikTok inhoud jezelf, een derde partij of beide promoot.

en: You reached the maximum of generated words for your plan.
nl: Je hebt het maximum aantal gegenereerde woorden voor je abonnement bereikt.

en: You still have<br><b>%1$s</b><br>of %2$s left
nl: Je hebt nog<br><b>%1$s</b><br>van %2$s over

en: You used the Video-Addon
nl: Je hebt de Video-Addon gebruikt

en: You want re-share your blog post?
nl: Wil je je blogbericht opnieuw delen?

en: You want to add additional apps?
nl: Wil je extra apps toevoegen?

en: You want to auto-post your blog post?
nl: Wil je je blogbericht automatisch plaatsen?

en: You want to change the image, title and description for your post?
nl: Wil je de afbeelding, titel en beschrijving van je bericht wijzigen?

en: You want to change your link image, link title and link description for this network? Click here.
nl: Wil je je link afbeelding, link titel en link beschrijving voor dit netwerk wijzigen? Klik hier.

en: You want to connect a network page?
nl: Wil je verbinden met een netwerkpagina?

en: You want to connect a network profile?
nl: Wil je een netwerkprofiel koppelen?

en: You want to connect a social media group?
nl: Wil je verbinden met een social media groep?

en: You want to create image posts with any image from your media library?
nl: Wil je afbeeldingsberichten maken met afbeeldingen uit je mediabibliotheek?

en: You want to create text posts?
nl: Wil je tekstberichten maken?

en: You want to define a new combination of networks?
nl: Wil je een nieuwe combinatie van netwerken definiëren?

en: You want to delete a publish post entry?
nl: Wil je een gepubliceerde bericht verwijderen?

en: You want to delete your Social Media post?
nl: Wil je je sociale media bericht verwijderen?

en: You want to edit your scheduled post?
nl: Wil je je geplande bericht bewerken?

en: You want to load your time settings?
nl: Wil je je tijdsinstellingen laden?

en: You want to schedule your posts and use the Best Time Scheduler?
nl: Wil je je berichten inplannen en de Best Time Scheduler gebruiken?

en: You will find a checklist for setting Open Graph tags in the <a href="%s" target="_blank">Open Graph Tag guide</a>.
nl: Je vindt een checklist voor het instellen van Open Graph tags in de <a href="%s" target="_blank">Open Graph Tag gids</a>.

en: You will find more information about the pre-defined best time settings by Blog2Social in this <a href="%s" target="_blank">best time guide</a>.
nl: Je vindt meer informatie over de vooraf gedefinieerde beste tijdinstellingen van Blog2Social in deze <a href="%s" target="_blank">beste tijd gids</a>.

en: You will find more information and detailed instructions in the <a href="%s" target="_blank">Instagram Business guide</a>.
nl: Je vindt meer informatie en gedetailleerde instructies in de <a href="%s" target="_blank">Instagram bedrijf guide</a>.

en: You will find more information on how to use post templates for your social media posts in this <a href="%s" target="_blank">post template guide</a>.
nl: Lees verder over het gebruik van bericht templates voor je berichten in sociale media vind je in deze <a href="%s" target="_blank">post template gids</a>.

en: You will get more information on how to assign the Auto-Poster settings in the <a target="_blank" href="%s">Auto-Poster guide</a>.
nl: Je krijgt meer informatie over het toewijzen van de Auto-Poster instellingen in de <a target="_blank" href="%s">Auto-Poster gids</a>.

en: You've reached your daily posting limit!
nl: Je hebt je dagelijkse limiet bereikt!

en: You've reached your posting limit!
nl: Je hebt je limiet bereikt!

en: You've reached your posting volume!
nl: Je hebt je posting volume bereikt!

en: YouTube-Link
nl: YouTube link

en: Your Activity
nl: Je activiteit

en: Your Facebook page is not available. Please check if a valid Facebook page is connected with your Instagram Business account.
nl: Je Facebookpagina is niet beschikbaar. Controleer of er een geldige Facebookpagina is gekoppeld aan je Instagram Business account.

en: Your Facebook profile does not have access to the Facebook page which is connected to your Instagram account. <a target="_blank" href="%s">Learn how to check and edit the Facebook page settings.</a>
nl: Je Facebook profiel heeft geen toegang tot de Facebook pagina die is gekoppeld aan je Instagram account. <a target="_blank" href="%s">Leer hoe je de instellingen van de Facebookpagina kunt controleren en bewerken.</a>

en: Your Google Account does not have access to this provided location because your Google Account is not verified.
nl: Je Google account heeft geen toegang tot deze locatie omdat je Google account niet is geverifieerd.

en: Your Google Account does not have access to this provided location. You must ensure that the location is verified and available in Google.
nl: Je Google account heeft geen toegang tot deze locatie. Je moet ervoor zorgen dat de locatie is geverifieerd en beschikbaar is in Google.

en: Your Video is uploading. It may take a few minutes for the content to process and be visible on your profile.
nl: Je video wordt geüpload. Het kan een paar minuten duren voordat de inhoud is verwerkt en zichtbaar is op je profiel.

en: Your Video is uploading. Please note: It can take up to 2-3 hours for YouTube to index your newly uploaded video (Youtube Shorts excluded).
nl: Je video wordt geüpload. Opmerking: het kan tot 2-3 uur duren voordat YouTube je nieuw geüploade video heeft geïndexeerd (met uitzondering van YouTube Shorts).

en: Your addon data volume has exceeded. You can order a new data volume for your license.
nl: Het datavolume van je add-on is overschreden. Je kunt een nieuw datavolume bestellen voor je licentie.

en: Your app could not be saved. Please try again.
nl: Je app kon niet worden opgeslagen. Probeer het opnieuw.

en: Your app has been removed successfully.
nl: Je app is succesvol verwijderd.

en: Your app was saved successfully.
nl: Je app is succesvol opgeslagen.

en: Your app was updated successfully.
nl: Je app is succesvol geüpdatet.

en: Your authorization could not be removed.
nl: Je autorisatie kon niet worden verwijderd.

en: Your authorization has been removed successfully.
nl: Je autorisatie is succesvol verwijderd.

en: Your authorization has expired. Please reconnect your Instagram account in the Blog2Social network settings. <a target="_blank" href="%s">Learn how to reconnect your account.</a>
nl: Je autorisatie is verlopen. Koppel je Instagram account opnieuw in de Blog2Social netwerkinstellingen. <a target="_blank" href="%s">Lees hoe je je account opnieuw kunt verbinden.</a>

en: Your authorization has expired. Please reconnect your account in the Blog2Social network settings. <a target="_blank" href="%s">Guide</a>.
nl: Je autorisatie is verlopen. Maak opnieuw verbinding met je account in de Blog2Social netwerkinstellingen. <a target="_blank" href="%s">Gids</a>.

en: Your authorization was successful.
nl: Je autorisatie is geslaagd.

en: Your blog post is not yet published on your Wordpress!
nl: Je blogbericht is nog niet gepubliceerd op je WordPress!

en: Your blog post was not available for the network at the time of publishing.
nl: Je blogbericht was op het moment van publicatie niet beschikbaar voor het netwerk.

en: Your brand
nl: Je merk

en: Your changes will have no effect on your social media posts on Facebook, if you have manually unchecked the Meta Tag options for Facebook in your Blog2Social <a target="_blank" href="%s">settings</a>
nl: Je wijzigingen hebben geen effect op je sociale mediaberichten op Facebook, als je de Meta Tag-opties voor Facebook handmatig hebt uitgeschakeld in je Blog2Social <a target="_blank" href="%s">settings</a>

en: Your changes will have no effect on your social media posts on Twitter, if you have manually unchecked the Meta Tag options for Twitter in your Blog2Social <a target="_blank" href="%s">settings</a>
nl: Je wijzigingen hebben geen effect op je sociale mediaberichten op Twitter, als je de Meta Tag opties voor Twitter handmatig hebt uitgeschakeld in je Blog2Social <a target="_blank" href="%s">settings</a>

en: Your changes will not affect your previously shared social media posts if you have manually disabled the meta tag options in your <a target="_blank" href="%s">Blog2Social settings</a>.
nl: Je wijzigingen hebben geen invloed op je eerder gedeelde berichten op sociale media als je de metatag opties handmatig hebt uitgeschakeld in je <a target="_blank" href="%s">Blog2Social instellingen</a>.

en: Your changes will not be applied to your previously shared social media posts if you have manually disabled the meta tag options in your <a target="_blank" href="%s">Blog2Social settings</a>.
nl: Je wijzigingen worden niet toegepast op je eerder gedeelde berichten in sociale media als je de metatag opties handmatig hebt uitgeschakeld in je <a target="_blank" href="%s">Blog2Social instellingen</a>.

en: Your complete social media management in one place
nl: Je volledige sociale media beheer op één plaats

en: Your content on autopilot. Consistent posting, zero effort.
nl: Je inhoud op de automatische piloot. Consequent berichten, nul moeite.

en: Your current license:
nl: Je huidige rijbewijs:

en: Your daily limit for posting automatically has been reached.
nl: Je dagelijkse limiet voor automatisch berichten is bereikt.

en: Your daily limit for this network has been reached. Please try again later.
nl: Je dagelijkse limiet voor dit netwerk is bereikt. Probeer het later nog een keer.

en: Your daily limit has been reached.
nl: Je dagelijkse limiet is bereikt.

en: Your daily post volume
nl: Je dagelijkse post volume

en: Your daily posting limit for this network has been reached. Please try again tomorrow or upgrade your Addon for your premium version.
nl: Je dagelijkse berichtenlimiet voor dit netwerk is bereikt. Probeer het morgen opnieuw of upgrade je add-on voor een premium versie.

en: Your daily posting limit has been reached. Please try again tomorrow or upgrade your version.
nl: Je dagelijkse limiet voor berichten is bereikt. Probeer het morgen opnieuw of upgrade je versie.

en: Your entered License Key is invalid. Please contact support!
nl: Je ingevoerde Licentiesleutel is ongeldig. Neem contact op met ondersteuning!

en: Your feedback could not be delivered.
nl: Je feedback kon niet worden afgeleverd.

en: Your free Blog2Social Premium trial version is activated for
nl: Je gratis Blog2Social Premium proefversie is geactiveerd voor

en: Your free Premium trial ends soon.
nl: Je gratis Premium proefperiode eindigt binnenkort.

en: Your free trial for the Video-Addon is valid until
nl: Je gratis proefversie van de Video-Addon is geldig tot

en: Your free trial of Blog2Social PREMIUM has ended.
nl: Je gratis proefversie van Blog2Social PREMIUM is afgelopen.

en: Your group can not be found by the network.
nl: Je groep kan niet gevonden worden door het netwerk.

en: Your image will be uploaded. If TikTok has successfully processed your image, you can unlock it in your TikTok app.
nl: Je afbeelding wordt geüpload. Als TikTok je afbeelding met succes heeft verwerkt, kun je deze ontgrendelen in je TikTok app.

en: Your license key has reached the maximum number of users.
nl: Je licentiesleutel heeft het maximum aantal gebruikers bereikt.

en: Your limit for your quota of posts in your queue has been reached. Please delete posts from your queue before you add more
nl: Je limiet voor het aantal berichten in je wachtrij is bereikt. Verwijder berichten uit je wachtrij voordat je er meer toevoegt

en: Your message has been saved by PR-Gateway as a draft!
nl: Je bericht is door PR-Gateway opgeslagen als concept!

en: Your message was not successfully transmitted. Please try again!
nl: Je bericht is niet succesvol verzonden. Probeer het opnieuw!

en: Your message will now be sent over PR gateway to the press portals!
nl: Je bericht wordt nu via de PR gateway verzonden naar de persportals!

en: Your monthly X post volume
nl: Je maandelijkse X postvolume

en: Your network activation has expired. Please unlock this network for your licence.
nl: Je netwerkactivatie is verlopen. Deblokkeer dit netwerk voor je licentie.

en: Your network app does not have permission for this action. Please check your network app settings in your network developer portal.
nl: Je netwerk app heeft geen toestemming voor deze actie. Controleer de instellingen van je netwerk app in het ontwikkelaar portal van je netwerk.

en: Your network apps with Trial access may not create posts. Please check your network app settings in your network developer portal and upgrade your app. Please read also the following <a target="_blank" href="%s">guide</a>.
nl: Je netwerk apps met Proeftoegang kunnen mogelijk geen berichten maken. Controleer de instellingen van je netwerk app in het ontwikkelaar portal van je netwerk en upgrade je app. Lees ook de volgende <a target="_blank" href="%s">guide</a>.

en: Your photo/video will be labeled as 'Paid partnership'.
nl: Je foto/video wordt gelabeld als 'Betaald partnerschap'.

en: Your photo/video will be labeled as 'Promotional content'.
nl: Je foto/video wordt gelabeld als 'Promotionele inhoud'.

en: Your post could not be posted, because your image can not be processed by the network. <a target="_blank" href="%s">Guide</a>.
nl: Je bericht kon niet worden geplaatst, omdat je afbeelding niet kan worden verwerkt door het netwerk. <a target="_blank" href="%s">Gids</a>.

en: Your post could not be posted, because your image is not available or the image source is not publish readable. <a target="_blank" href="%s">Guide</a>.
nl: Je bericht kon niet worden geplaatst omdat je afbeelding niet beschikbaar is of omdat de afbeeldingsbron niet publiceerbaar is. <a target="_blank" href="%s">Gids</a>.

en: Your post could not be posted. More information in this <a href="%s" target="_blank">Instagram troubleshoot checklist</a>.
nl: Je bericht kan niet worden gepost. Meer informatie vind je in de <a href="%s" target="_blank">Instagram troubleshoot checklist</a>.

en: Your post is a duplicate.
nl: Je post is een duplicaat.

en: Your post is still on draft or pending status. Please make sure that your post is published or scheduled to be published on this blog. You can then auto-post or schedule and customize your social media posts with Blog2Social.
nl: Je bericht staat nog op concept of in afwachting van publicatie. Zorg ervoor dat je bericht is gepubliceerd of gepland om te worden gepubliceerd op dit blog. Je kunt dan automatisch berichten of je berichten op sociale media abonnementen en aanpassen met Blog2Social.

en: Your post volume
nl: Volume van je bericht

en: Your posting limit for this network has been reached. Please upgrade your Addon for your premium version.
nl: Je berichtenlimiet voor dit netwerk is bereikt. Upgrade je add-on voor je premium versie.

en: Your posting limit has been reached. Please upgrade your version or order an additional posting contingent for your premium version.
nl: Je limiet voor berichten is bereikt. Upgrade je versie of bestel een extra plaatsingscontent voor je premium versie.

en: Your profile could not be saved.
nl: Je profiel kon niet worden opgeslagen.

en: Your profile was saved successful.
nl: Je profiel is succesvol opgeslagen.

en: Your profiles:
nl: Je profielen:

en: Your saved networks will be activated for your schedule (green checkmark) in the right side navigation. You can  select or deselect social network accounts at any time by clicking on them or connect new social networks on the "+ Add more" icon on top of the navigation bar.
nl: Je opgeslagen netwerken worden geactiveerd voor je planning (groen vinkje) in de rechter navigatie. Je kunt sociale netwerkaccounts op elk gewenst moment selecteren of deselecteren door erop te klikken of nieuwe sociale netwerken toevoegen via het icoon "+ Meer toevoegen" boven aan de navigatiebalk.

en: Your session has expired. Please try again.
nl: Je sessie is verlopen. Probeer het opnieuw.

en: Your settings could not be saved, because you have auto-posting enabled but no social networks selected.
nl: Je instellingen konden niet worden opgeslagen omdat je automatisch berichten hebt ingeschakeld, maar geen sociale netwerken hebt geselecteerd.

en: Your settings could not be saved.
nl: Je instellingen konden niet worden opgeslagen.

en: Your settings were successfully saved.
nl: Je instellingen zijn succesvol opgeslagen.

en: Your test licence expires in %d days.
nl: Je testlicentie verloopt over %d dagen.

en: Your test licence has expired.
nl: Je test licentie is verlopen.

en: Your trial has already been activated.
nl: Je proefversie is al geactiveerd.

en: Your video could not be posted, because it is not available or the source does not allow publishing.
nl: Je video kon niet worden geplaatst omdat deze niet beschikbaar is of omdat de bron publiceren niet toestaat.

en: Your video could not be posted, because the server did not respond Please try again later! Contact our support team, if the failure should persist. (Error Code: V001)
nl: Je video kon niet worden geplaatst, omdat de server niet reageerde. Probeer het later nog eens! Neem contact op met ons ondersteuningsteam als de storing zich blijft voordoen. (Foutcode: V001)

en: Your video could not be posted, because your video format seems to be invalid. Please check your video file for errors and property rights. (Error Code: V002)
nl: Je video kon niet worden geplaatst, omdat je video format ongeldig lijkt te zijn. Controleer je videobestand op fouten en eigendomsrechten. (Foutcode: V002)

en: Your video could not be posted. Please try again! (Error Code: V003)
nl: Je video kon niet worden geplaatst. Probeer het opnieuw! (Foutcode: V003)

en: Your video could not be uploaded. Please check your video file for errors and try again! (Error Code: V004)
nl: Je video kon niet worden geüpload. Controleer je videobestand op fouten en probeer het opnieuw! (Foutcode: V004)

en: Your video description is empty!
nl: Je videobeschrijving is leeg!

en: Your video does not have the correct %s aspect ratio.
nl: Je video heeft niet de juiste %s afbeeldingsverhouding.

en: Your video exceeds the maximum length. The maximum video length for this network is %s seconds. Please select a shorter video.
nl: Je video overschrijdt de maximale lengte. De maximale videolengte voor dit netwerk is %s seconden. Selecteer een kortere video.

en: Your video file could not be found. Please check if it has been deleted or renamed.
nl: Je videobestand kon niet worden gevonden. Controleer of het verwijderd of hernoemd is.

en: Your video file could not be uploaded. Please check your video!
nl: Je videobestand kon niet worden geüpload. Controleer je video!

en: Your video file has successfully been added to the media library!
nl: Je videobestand is toegevoegd aan de mediabibliotheek!

en: Your video file is too big. Please choose a smaller video file.
nl: Je videobestand is te groot. Kies een kleiner videobestand.

en: Your video frame rate is too low. The minimum frame rate is %s.
nl: De framesnelheid van je video is te laag. De minimale framerate is %s.

en: Your video has been posted to TikTok and is now available to be released in the Tiktok mobile app.
nl: Je video is op TikTok geplaatst en is nu beschikbaar om vrijgegeven te worden in de mobiele app van Tiktok.

en: Your video is below the minimum length. The minimum video length for this network is %s seconds. Please select a longer video.
nl: Je video is korter dan de minimumlengte. De minimale videolengte voor dit netwerk is %s seconden. Selecteer een langere video.

en: Your video is exceeding the maximum file size of %s Megabyte. Please compress your video file or select a video with a smaller file size.
nl: Je video overschrijdt de maximale bestandsgrootte van %s Megabyte. Comprimeer je videobestand of selecteer een video met een kleinere bestandsgrootte.

en: Your video is exceeding the maximum length. The maximum video length for this network is %s seconds. Please select a shorter video.
nl: Je video overschrijdt de maximale lengte. De maximale videolengte voor dit netwerk is %s seconden. Selecteer een kortere video.

en: Your video is too long or too short. Please try a different length.
nl: Je video is te lang of te kort. Probeer een andere lengte.

en: Your video is too long to post directly
nl: Je video is te lang om direct te plaatsen

en: Your video is uploading.
nl: Je video wordt geüpload.

en: Your video resolution is too low. The minimum resolution for this network is %1$s x %2$s (%3$s).
nl: Je videoresolutie is te laag. De minimale resolutie voor dit netwerk is %1$s x %2$s (%3$s).

en: Your video will be uploaded. After TikTok has processed your video, you can unlock it in your TikTok app.
nl: Je video wordt geüpload. Nadat TikTok je video heeft verwerkt, kun je deze ontgrendelen in je TikTok app.

en: Your yearly post volume
nl: Je jaarlijkse postvolume

en: Zip Code
nl: Postcode

en: activate Legacy mode
nl: activeer legacy modus

en: activated
nl: geactiveerd

en: add Schedule
nl: voeg planning toe

en: add another post
nl: nog een bericht toevoegen

en: add post
nl: Voeg bericht toe

en: add/change connection
nl: toevoegen/wijzigen verbinding

en: additional groups
nl: extra groepen

en: additional pages
nl: extra pagina's

en: additional profiles
nl: extra profielen

en: all
nl: alle

en: all authors
nl: Alle auteurs

en: all categories & tags
nl: alle categorieën & tags

en: all post types
nl: alle berichttypes

en: all posts
nl: alle berichten

en: all statuses
nl: alle statussen

en: allow shortcodes in my post
nl: shortcodes toestaan in mijn bericht

en: already shared
nl: reeds gedeeld

en: and many more!
nl: en nog veel meer!

en: apply post templates for imported posts
nl: templates voor geïmporteerde berichten toepassen

en: apply re-post
nl: opnieuw posten

en: assign
nl: toewijzen

en: at
nl: op

en: at my best time settings
nl: op mijn best

en: at my best times
nl: op mijn beste momenten

en: at scheduled times
nl: op geplande tijden

en: authorised with app:
nl: geautoriseerd met app:

en: authorize
nl: autoriseren

en: back to install plugins
nl: terug naar plugins installeren

en: based on over 2000 reviews
nl: gebaseerd op meer dan 2000 beoordelingen

en: change
nl: wijzigen

en: change website address
nl: site adres wijzigen

en: characters
nl: karakters

en: clear
nl: wissen

en: clock
nl: klok

en: connect
nl: verbind

en: continue
nl: ga verder

en: create
nl: creëren

en: create account
nl: account aanmaken

en: currently scheduled
nl: momenteel gepland

en: customize
nl: aanpassen

en: cut & rotate image
nl: afbeelding knippen en draaien

en: days at
nl: dagen bij

en: deactivated
nl: gedeactiveerd

en: delete
nl: verwijderen

en: delete from reporting
nl: verwijderen uit rapportage

en: delete selected posts
nl: verwijder geselecteerde berichten

en: diagnosis in progress...
nl: diagnose in uitvoering...

en: draft
nl: concept

en: edit
nl: bewerk

en: enable Auto-Posting
nl: Auto-Posting inschakelen

en: first publication on blog
nl: eerste publicatie op blog

en: for:
nl: voor:

en: guide for server connection
nl: handleiding voor serververbinding

en: hide
nl: verbergen

en: hide calendar
nl: verberg kalender

en: immediately
nl: onmiddellijk

en: immediately after publishing
nl: direct na het publiceren

en: include <a href="%s" target="_blank">favorites posts</a> only
nl: neem <a href="%s" target="_blank">favoriete berichten</a> alleen op

en: include posts with images only
nl: voeg alleen berichten met afbeeldingen toe

en: is currently being processed by the network
nl: wordt momenteel verwerkt door het netwerk

en: is determined automatically
nl: wordt automatisch bepaald

en: is waiting to shared by %s
nl: wacht op gedeeld door %s

en: last modified by %s
nl: laatst gewijzigd door %s

en: last publication on blog
nl: laatste publicatie op blog

en: last saved
nl: laatst opgeslagen

en: last scheduled post first
nl: laatste geplande bericht eerst

en: last shared on social media
nl: laatst gedeel op social media

en: latest share by %s
nl: laatste aandeel door %s

en: latest upload by %1$s on %2$s
nl: laatste upload door %1$s op %2$s

en: learn more
nl: lees verder

en: load Draft
nl: concept laden

en: log out
nl: uitloggen

en: max. %s Tags
nl: max. %s tags

en: minutes
nl: minuten

en: modify
nl: aanpassen

en: monthly
nl: maandelijks

en: move
nl: verplaats

en: network connected
nl: netwerkverbinding

en: new posts
nl: nieuwe berichten

en: newest first
nl: nieuwste eerst

en: next scheduled post first
nl: volgende geplande bericht eerst

en: next share by %s
nl: volgende deel door %s

en: no URL Shortener
nl: geen URL verkorter

en: not yet shared
nl: nog niet gedeeld

en: oldest first
nl: oudste eerst

en: on
nl: op

en: on Blog
nl: op blog

en: on blog
nl: in blog

en: only posts that have been shared no more than %s times
nl: alleen berichten die niet meer dan %s keer zijn gedeeld

en: or
nl: of

en: or <a target="_blank" href="%s">start with free 30-days-trial of Blog2Social Premium</a> (no payment information needed)
nl: of <a target="_blank" href="%s">begin met gratis 30-dagen proefversie van Blog2Social Premium</a> (geen betalingsgegevens nodig)

en: or higher
nl: of hoger

en: own period
nl: eigen periode

en: permanently hide
nl: permanent verbergen

en: please upgrade
nl: Voer een upgrade uit

en: post format
nl: bericht format

en: posts per day
nl: berichten per dag

en: publish with a delay
nl: publiceren met vertraging

en: publish with a delay of
nl: publiceer met een vertraging van

en: published
nl: gepubliceerd

en: purchase additional apps
nl: extra apps kopen

en: re-share
nl: opnieuw delen

en: recommended length
nl: aanbevolen lengte

en: refresh authorization
nl: autorisatie vernieuwen

en: reload
nl: herladen

en: remaining from
nl: overblijven van

en: required
nl: vereist

en: requires image
nl: afbeelding vereist

en: reset password
nl: wachtwoord resetten

en: resolve conflict
nl: conflict oplossen

en: save
nl: opslaan

en: save...
nl: opslaan...

en: saved
nl: opgeslagen

en: scheduled
nl: gepland

en: scheduled by %s
nl: gepland door %s

en: scheduled for
nl: gepland voor

en: scheduled on
nl: gepland op

en: scheduled post(s)
nl: geplande bericht(en)

en: scheduled posts
nl: geplande posts

en: scheduled social media posts
nl: geplande berichten op sociale media

en: scroll to bottom
nl: scroll naar beneden

en: scroll to top
nl: scroll naar boven

en: select
nl: selecteer

en: select all
nl: selecteer alles

en: selected date
nl: geselecteerde datum

en: share
nl: delen

en: share as draft
nl: deel als concept

en: share directly
nl: direct delen

en: share oldest posts first
nl: deel oudste berichten eerst

en: share up to
nl: deel tot max.

en: shared by %s
nl: gedeeld door %s

en: shared by user
nl: gedeeld door gebruiker

en: shared social media posts
nl: gedeelde berichten op sociale media

en: shared to network
nl: gedeeld aan netwerk

en: shared video posts
nl: gedeelde videoberichten

en: sharing in progress by %s
nl: aan de gang met delen door %s

en: show
nl: tonen

en: show all
nl: toon alle

en: show calendar
nl: toon kalender

en: show details
nl: details tonen

en: social media posts
nl: sociale media

en: social media posts ready to be shared
nl: sociale mediaberichten klaar om gedeeld te worden

en: sort
nl: sorteer

en: submit
nl: indienen

en: subscribe
nl: aanmelden

en: subscribed
nl: ingeschreven

en: times
nl: Aantal keer

en: updated posts
nl: geüpdatete berichten

en: uploaded by %1$s on %2$s
nl: geüpload door %1$s op %2$s

en: uploaded by %s
nl: geüpload door %s

en: uploading in progress by %s
nl: uploaden bezig door %s

en: via Browser-Extension
nl: via browser extensie

en: video properties not supported
nl: video eigenschappen worden niet ondersteund

en: view social media post
nl: sociale media bericht bekijken

en: weekly
nl: wekelijks

en: words
nl: woorden

en: your Blog2Social license to extend the quota for the number of posts in your queue.
nl: je Blog2Social licentie om de quota voor het aantal berichten in je wachtrij uit te breiden.
